مرا به خاطر داشته باش
آغاز به کار

سلام؛ قدمتان روی چشم/ ممنونم از اینکه کلیک رنجه فرمودید، خواهشمندم چند دقیقه با حوصله و دقّت، نکات زیر را بخوانید:

1) قبل از هرگونه فعالیتی در سایت، و برای اینکه خسته نشوید و بتوانید از وقت بیشتر استفاده کنید، این مطلب " آشنایی با فضای سایت " را بخوانید.

2) اگر میخواهید، پیام یا مطلبی که برای سایر بازدیدکنندگان نیز مفید است، را برایم ارسال کنید، از طریق بخش پرسش و پاسخ اقدام نمایید.

3) سوالات خودتان را از لینک "ارسال پرسش" ثبت نمایید، و برای آگاهی از پاسخ، ظرف چند روز آینده، مجدداً به سایت مراجعه نمایید.

4) قبل از ثبت سوال و یا درخواست مشاوره، کمی در سایت گردش کنید، شاید، پاسخ سوال شما در سایت مطرح شده باشد.

5) حتما نظرات خودتان را در ذیل هر مطلب، ثبت نمایید، تا اطلاع ثانوی، لینک "تماس با من" غیر فعال است و تمامی سوالات را از طریق لینک "ارسال پرسش جدید" ثبت نمایید.

6) برای ثبت هرگونه پیام، یا نظری در این سایت، باید، ثبت نام کنید. (لینک آن بالای تصویر من، موجود است) "راهنمای عضویت"

7) امتیاز دادن به یادداشتها و مطالب باعث میشود که دیگران را در خواندن مطالب مفیدتر یاری کنید، چه خوب است که بعد از استفاده از مطالب، به این نکته توجه فرمایید.

8) اگر دسترسی به اینترنت برایتان دشوار است، پیشنهادم این است که به لینک "عضویت در سامانه پیامکی" مراجعه کنید.

9) از اخلاق پسندیده این است که، مطالب را بدون ذکر منبع، منتشر نکنید، رعایت این مساله، نشانه حسن رفتار و شخصیت شماست و ما را در ترویج معارف دینی، یاری می کند. 

با تشکر فراوان از شما مخاطب محترم و نازنین

یا علی

پیوندها
مجتمع مذهبی فرهنگی امام رضا علیه السلام - تهرانپنل پیامک رایگانپیکس بلاکشبکه تبلیغدفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله)پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمرکز مدیریت حوزه علیمه خراسانطلبه پاسخگورادیومونسبک زندگی موسسه راه روشنمدرسه علمیه سیادت خراسانعضویت در سامانه پیامکی 3000872030

قیمت شما چند؟

قیمت شما چند؟

در توصیه های دینی فراوان داریم که بهاء و قیمت و ارزش انسان به ادب و جوانمردی و . . . است، اما انصافا اگر همه ما از خودمون بپرسیم که در این جامعه و تعامل اجتماعی مون با سایر هم نوعان، در مقابل اون هایی که واسه خودشون، وقتشون، علمشون، و . . . خیلی جایگاه قائل هستند، و با هزینه کم خودشون رو خرج کسی نمی کنند، چه قیمتی داریم، خیلی از کارهامون تغییر خواهد کرد، برخوردهامون اصلاح میشه، به فکر رعایت ارزش خودمون و دیگران می افتیم، با کارهای سبک سرانه و بچه گانه ارزش دیگران و خودمون رو از بین نمی بریم، ای وای صد هزار افسوس واسه آدم هایی که ارزش خودشون رو نمی دونند، به  راحتی خودشون رو در اختیار دیگران قرار می دهند، اگر به ارزش وجوی خودشون پی ببرند و یکی بهشون بگه: بابا تو اشرف مخلوقات عالم هستی این قدر ارزون خودت رو نفروش شاید یه تلنگری بهشون بخوره و از فکر حراج وجودشون، در بیان. خوبه که به هنگام محاسبه اعمال که بسیار به آن توصیه شده است، با خودمان چرتکه بیندازیم، که به چه قیمتی خودمان را در طول روز خرج دنیا و . . . کرده ایم؟

من از شما سوال می پرسم اگر بخواهید برای خودتون یعنی وجودتون و وقتتون و حرفه و هنری را که کسب کرده اید، برای اخلاق اجتماعی، جقدر قیمت گذاری می کنید، چه پاسخی می دهید؟

لازم نیست به من جواب بدین، با خودتون فکر کنید، انسان در مقابل دیگران باید قیمت داشته باشد تا هر بی وجودی توانایی دست پیدا کردن به انسان را نداشته باشد، مثلا یک جوان ایرانی و مسلمان، باید برای خودش آنقدر ارزش و بهاء قائل باشد، که خودش را به هر قمیتی هزینه هر چیز بی مصرفی نکند، و برای ارزش پیدا کردن خودش در مسیر رشد قرار گیرد تا آنجایی که خدای متعال خون بهای او شود همچنانکه در قرآن خداوند متعال فرموده: ان الله اشتری من المومنین انفسهم و اموالهم . . . (سوره توبه، آیه  111)

آره جان برادر قیمت و قدر و اندازه خودت رو پیدا کن و حاضر نشو با هر گناهی خودت رو بی ارزش کنی، آن وقت می بینی که درهای پیشرفت و موفقیت به روی تو باز خواهد شد.

یا علی

و من الله التوفیق فی جمیع الامور

امتياز شما :
 
۱ راي
ارسال :
۱۳۹۱/۹/۲۲
بازديد :
۵۰۸ مرتبه
نظرات