مرا به خاطر داشته باش
آغاز به کار

سلام؛ قدمتان روی چشم/ ممنونم از اینکه کلیک رنجه فرمودید، خواهشمندم چند دقیقه با حوصله و دقّت، نکات زیر را بخوانید:

1) قبل از هرگونه فعالیتی در سایت، و برای اینکه خسته نشوید و بتوانید از وقت بیشتر استفاده کنید، این مطلب " آشنایی با فضای سایت " را بخوانید.

2) اگر میخواهید، پیام یا مطلبی که برای سایر بازدیدکنندگان نیز مفید است، را برایم ارسال کنید، از طریق بخش پرسش و پاسخ اقدام نمایید.

3) سوالات خودتان را از لینک "ارسال پرسش" ثبت نمایید، و برای آگاهی از پاسخ، ظرف چند روز آینده، مجدداً به سایت مراجعه نمایید.

4) قبل از ثبت سوال و یا درخواست مشاوره، کمی در سایت گردش کنید، شاید، پاسخ سوال شما در سایت مطرح شده باشد.

5) حتما نظرات خودتان را در ذیل هر مطلب، ثبت نمایید، تا اطلاع ثانوی، لینک "تماس با من" غیر فعال است و تمامی سوالات را از طریق لینک "ارسال پرسش جدید" ثبت نمایید.

6) برای ثبت هرگونه پیام، یا نظری در این سایت، باید، ثبت نام کنید. (لینک آن بالای تصویر من، موجود است) "راهنمای عضویت"

7) امتیاز دادن به یادداشتها و مطالب باعث میشود که دیگران را در خواندن مطالب مفیدتر یاری کنید، چه خوب است که بعد از استفاده از مطالب، به این نکته توجه فرمایید.

8) اگر دسترسی به اینترنت برایتان دشوار است، پیشنهادم این است که به لینک "عضویت در سامانه پیامکی" مراجعه کنید.

9) از اخلاق پسندیده این است که، مطالب را بدون ذکر منبع، منتشر نکنید، رعایت این مساله، نشانه حسن رفتار و شخصیت شماست و ما را در ترویج معارف دینی، یاری می کند. 

با تشکر فراوان از شما مخاطب محترم و نازنین

یا علی

پیوندها
مجتمع مذهبی فرهنگی امام رضا علیه السلام - تهرانپنل پیامک رایگانپیکس بلاکشبکه تبلیغدفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله)پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمرکز مدیریت حوزه علیمه خراسانطلبه پاسخگورادیومونسبک زندگی موسسه راه روشنمدرسه علمیه سیادت خراسانعضویت در سامانه پیامکی 3000872030

حضرت علی (علیه السلام) انسانی الهی و بی همتا

حضرت علی (علیه السلام) انسانی الهی و بی همتا

به کعبه ولادت به مسجد شهادت

در عظمت یک بشر باید به رابطه ی او با خدا و عنایت خداوند به او، توجه داشت که در پیشگاه خداوند چه جایگاهی دارد و خداوند برای او در بین تمامی موجودات، چه جایگاهی دارد، حضرت علی علیه السلام از این جهت معصومی، ممتاز است که بدیل ندارد، حضرت عیسی که پیامبر خداست، خداوند به هنگام ولادتش، به مادر او، امر میفرماید، که از معبد بیرون رو و حضرت مریم در کنار درختی، وضع حمل میکند، اما چه چیزی است که فاطمه بنت اسد، سلام الله علیها، در خانه خدا، 3 روز حضور پیدا میکند و فرزندش را در آنجا فارغ میشود!؟ که این جایگاه حتی برای پیامبران و خاتم الانبیاء هم نبوده، و همچنین شهادت حضرت علی علیه السلام در مسجد و سایر فضائل . . .

این منزلت در بررسی جایگاه علی ابن ابیطالب صلوات الله علیه، در نزد خدا، مختص به آن حضرت است و از سوی دیگر جایگاه خداوند دربین بندگانش، در سیره امیر المومنین متفاوت است، تا حدی که مولا می فرماید: اگر پرده های غیب، کنار رود چیزی بر یقینم افزوده نمیشود.

این چه عظمت شخصیتی است که امیر المومنین علی ابن ابیطالب دارد، و بشر از درک جایگاه ایشان عاجز، و صد تعجب که چرا عده ای، با درک پایین، برای این امام همام، همسطح و همطرازی قائلند که جای بسی تعجب دارد . . .

اللهم ارزقنا ولایة علی بن ابیطالب و اولاده فی الدنیا و شفاعتهم فی الاخرة 

الهی آمین

امتياز شما :
 
۰ راي
ارسال :
۱۳۹۲/۳/۲
بازديد :
۱۸۳۴ مرتبه
نظرات