مرا به خاطر داشته باش
آغاز به کار

سلام؛ قدمتان روی چشم/ ممنونم از اینکه کلیک رنجه فرمودید، خواهشمندم چند دقیقه با حوصله و دقّت، نکات زیر را بخوانید:

1) قبل از هرگونه فعالیتی در سایت، و برای اینکه خسته نشوید و بتوانید از وقت بیشتر استفاده کنید، این مطلب " آشنایی با فضای سایت " را بخوانید.

2) اگر میخواهید، پیام یا مطلبی که برای سایر بازدیدکنندگان نیز مفید است، را برایم ارسال کنید، از طریق بخش پرسش و پاسخ اقدام نمایید.

3) سوالات خودتان را از لینک "ارسال پرسش" ثبت نمایید، و برای آگاهی از پاسخ، ظرف چند روز آینده، مجدداً به سایت مراجعه نمایید.

4) قبل از ثبت سوال و یا درخواست مشاوره، کمی در سایت گردش کنید، شاید، پاسخ سوال شما در سایت مطرح شده باشد.

5) حتما نظرات خودتان را در ذیل هر مطلب، ثبت نمایید، تا اطلاع ثانوی، لینک "تماس با من" غیر فعال است و تمامی سوالات را از طریق لینک "ارسال پرسش جدید" ثبت نمایید.

6) برای ثبت هرگونه پیام، یا نظری در این سایت، باید، ثبت نام کنید. (لینک آن بالای تصویر من، موجود است) "راهنمای عضویت"

7) امتیاز دادن به یادداشتها و مطالب باعث میشود که دیگران را در خواندن مطالب مفیدتر یاری کنید، چه خوب است که بعد از استفاده از مطالب، به این نکته توجه فرمایید.

8) اگر دسترسی به اینترنت برایتان دشوار است، پیشنهادم این است که به لینک "عضویت در سامانه پیامکی" مراجعه کنید.

9) از اخلاق پسندیده این است که، مطالب را بدون ذکر منبع، منتشر نکنید، رعایت این مساله، نشانه حسن رفتار و شخصیت شماست و ما را در ترویج معارف دینی، یاری می کند. 

با تشکر فراوان از شما مخاطب محترم و نازنین

یا علی

پیوندها
مجتمع مذهبی فرهنگی امام رضا علیه السلام - تهرانپنل پیامک رایگانپیکس بلاکشبکه تبلیغدفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله)پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمرکز مدیریت حوزه علیمه خراسانطلبه پاسخگورادیومونسبک زندگی موسسه راه روشنمدرسه علمیه سیادت خراسانعضویت در سامانه پیامکی 3000872030

امام خمینی، انسانی یگانه بود . . .

امام خمینی، انسانی یگانه بود . . .

به مناسبت بیست و چهارمین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیان گذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه

عظمت یک شخص، به ارتباط او با خدا و عملکرد در مسیر خداست، وقتی در سیره مرحوم امام دقت میشود، به جز رنگ و بوی خدا، چیزی دیده نمیشود، مردی خدایی، که نامش روح الله است، معیار تمامی کارهایش خدا و جلب رضایت او بود. خواننده عزیز و بزرگوار، اگر اینگونه باشی، بزرگ می شوی و عظمت الهی در تو متجلی می شود، "تُعِزُّ مَن تَشاءُ وَ تُذِلُّ مَن تَشاءُ" (1) در روایتی آمده است که شیطان در دو مورد قهقهه میزند و مستانه میخندد، 1) جایی که مردم میخواهند کسی را کوچک کنند، ولی اراده و مشیت الهی، بر آن تعلق گرفته است، که آن شخص را بزرگ کند. (داستانهای حضرت ابراهیم و یوسف و . . . ) 2) مورد دوم جایی که مردم میخواهند کسی را بزرگ کنند و خداوند او را تحقیر می کند (عبرت از سرگذشت فرعون و شاه و صدام و قذافی و نامبارک مصری)

شیطان خنده اش برای این است که مردم ضعیف و فقیر الی الله، قصد مقابله با اراداه الهی را دارند در حالی که یارای درک آن را هم ندارند. امام حمینی چون خدایی بود، با عظمت بود، مرحوم شهید سید محمد باقر صدر (رضوان الله تعالی علیه) می فرماید: ذُوبُوا فِی الخمینی کما ذابَ هُوَ فِی الاِسلام، (2) در خمینی ذوب شوید، همچنانکه او در اسلام ذوب شده است، در روایتی مولا امیرالمونین علی ابن ابیطالب صلوات الله علیه می فرماید: . . . الاسلام هو التسلیم . . . (4)، امام خمینی هم تسلیم محض دستورات اسلام و شریعت بود، که در نیتجه تسلیم در مقابل امر خدا بود.

مرحوم علامه امینی رضوان الله تعالی علیه، درباره شخصیت مرحوم امام خمینی میفرماید: إنه ذخیرة الله للشیعة، (3)خمینی ذخیره خداست. با این تعابیر و توصیفات بزرگان، واقعا عظمت شخصیت مرحوم امام خمینی رضوان الله تعالی علیه، برای ما بیشتر قابل درک است، اما آن چه که نتیجه میدهد این است که : او یگانه بود.

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

منابع:

1) قرآن کریم، سوره آل عمران، آیه 26

2 و 3) سایت راسخون

4) اصول کافی، دار الکتب الاسلامیه، تهران، 1407 قمری، ج 2، صفحه 45

امتياز شما :
 
۰ راي
ارسال :
۱۳۹۲/۳/۱۴
بازديد :
۱۷۳۷ مرتبه
نظرات