مرا به خاطر داشته باش
آغاز به کار

سلام؛ قدمتان روی چشم/ ممنونم از اینکه کلیک رنجه فرمودید، خواهشمندم چند دقیقه با حوصله و دقّت، نکات زیر را بخوانید:

1) قبل از هرگونه فعالیتی در سایت، و برای اینکه خسته نشوید و بتوانید از وقت بیشتر استفاده کنید، این مطلب " آشنایی با فضای سایت " را بخوانید.

2) اگر میخواهید، پیام یا مطلبی که برای سایر بازدیدکنندگان نیز مفید است، را برایم ارسال کنید، از طریق بخش پرسش و پاسخ اقدام نمایید.

3) سوالات خودتان را از لینک "ارسال پرسش" ثبت نمایید، و برای آگاهی از پاسخ، ظرف چند روز آینده، مجدداً به سایت مراجعه نمایید.

4) قبل از ثبت سوال و یا درخواست مشاوره، کمی در سایت گردش کنید، شاید، پاسخ سوال شما در سایت مطرح شده باشد.

5) حتما نظرات خودتان را در ذیل هر مطلب، ثبت نمایید، تا اطلاع ثانوی، لینک "تماس با من" غیر فعال است و تمامی سوالات را از طریق لینک "ارسال پرسش جدید" ثبت نمایید.

6) برای ثبت هرگونه پیام، یا نظری در این سایت، باید، ثبت نام کنید. (لینک آن بالای تصویر من، موجود است) "راهنمای عضویت"

7) امتیاز دادن به یادداشتها و مطالب باعث میشود که دیگران را در خواندن مطالب مفیدتر یاری کنید، چه خوب است که بعد از استفاده از مطالب، به این نکته توجه فرمایید.

8) اگر دسترسی به اینترنت برایتان دشوار است، پیشنهادم این است که به لینک "عضویت در سامانه پیامکی" مراجعه کنید.

9) از اخلاق پسندیده این است که، مطالب را بدون ذکر منبع، منتشر نکنید، رعایت این مساله، نشانه حسن رفتار و شخصیت شماست و ما را در ترویج معارف دینی، یاری می کند. 

با تشکر فراوان از شما مخاطب محترم و نازنین

یا علی

پیوندها
مجتمع مذهبی فرهنگی امام رضا علیه السلام - تهرانپنل پیامک رایگانپیکس بلاکشبکه تبلیغدفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله)پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمرکز مدیریت حوزه علیمه خراسانطلبه پاسخگورادیومونسبک زندگی موسسه راه روشنمدرسه علمیه سیادت خراسانعضویت در سامانه پیامکی 3000872030

هیچ وقت صورت مساله را پاک نکنید

هیچ وقت صورت مساله را پاک نکنید

هیچ وقت صورت مسأله را پاک نکنید راحت‌ترین کار، کاری نکردن‌ست. آن کس که همیشه‌ی خدا! این پا و آن پا می‌کند، آن کس که همه‌روزه امروز و فردا می‌کند؛ هیچ وقت، به هیچ کجا نمی‌تواند رسید. تا وقتی که دیگران به جایِ تو فال می‌زنند تا وقتی که دیگران به جایِ تو بال می‌زنند تو هیچ‌وقت، برنده نخواهی شد تو هیچ‌وقت، پرنده نخواهی شد! تعریفِ تازه‌ای، دست و پا کُن تصمیمِ تازه‌ای بگیر وگرنه، تعریف دیگران تصمیمِ دیگران همه‌ی بود و نبودت را، خواهد گرفت! کوتاه نیامدن، کوتاه‌ترین راه، برای رسیدن‌ست. مگر می‌شود “مسأله” نداشت، اما به “راه حل” رسید؟ مگر می‌شود “سوال” نداشت، اما به “جواب” رسید؟ تنها راه، برای به راه‌حل رسیدن، مسأله داشتن‌ست. مهارتِ “مسأله داشتن”، مهارتِ کمی نیست. هیچ وقت، از مسأله فرار نکنید، هیچ وقت صورت مسأله را پاک نکنید. زندگی کردن، و به راه‌حل‌های تازه به تازه رسیدن، جرأت می‌خواهد. اصلا، زندگی یک جرأت است: جرأتِ فکر کردن، جرأتِ تصمیم گرفتن، جرأتِ تازه شدن؛ و به خوشتنِ خداییِ خویش، فرا رسیدن… هر که نتواند بر عادت‌های نخ‌نما‌شده‌ی روزمرگی غلبه کند، هرگز نخواهد توانست شاهدِ پیروزی و شکوفایی را در آغوش بگیرد. آن کس که صورت مسأله‌ی منحصربه‌فرد خویش را پاک می‌کند؛ معنایش آن است که دارد نقش و نقش‌آفرینیِ خودش را از صحنه و پهنه‌ی جهان و زندگی‌ جهانی، پاک می‌کند!! قدر مشکلات و مسائل‌تان را بدانید. این‌ها اگر نبودند، به هیچ راه‌حلی نمی‌توانستید رسید! من، به مشکلاتم، عشق می‌ورزم. من، مخالفانم را دوست می‌دارم. مخالفان من، معاونان من‌اند!! اگر مخالفانم نبودند، بسیاری از عیب‌هایم را، هرگز نمی‌فهمیدم. اگر مخالفان من نبودند این همه راه‌حل‌های تازه‌به‌تازه را، از کجا می‌توانستم آورد. هر که مشکلات و مسائل و مخالفانش کم‌تر است، بی‌خاصیت‌تر است!… سعی کنید مسأله‌دارتر شوید!! خدای لطیف، پاسخ‌ها را، در دل پرسش‌ها نهاده است. هیچ مسأله‌ای، لاینحل نیست! ما چون خاصیت بسیاری از گیاهان را نمی‌دانیم، به آنها می‌گوییم “علف هرز”!!! این هم، به گونه‌ای، صورت مسأله‌ها را پاک کردن‌ست. بیایید بیندیشیم. بیایید “اندیشیدن” را فرابگیریم. همه‌ چیز را، جوری دیگر ببینیم؛ و با نگاهی پاک و تابناک، نگرشِ نازنینِ دیگری را پیدا کنیم. انسان، پادوی هستی نیست؛ انسان، اتاق فکر جهان است! بن‌بست، وجود خارجی ندارد. پرواز کنید. خودتان را از نو پیدا کنید، با خودتان مسابقه بدهید، و رکورد‌تان را هر روزه، تازه‌به‌تازه بشکنید و به پیش بتازید!…

با تشکر از سرکارخانم "الهه غفاریان" از اعضاء سایت

امتياز شما :
 
۱ راي
ارسال :
۱۳۹۲/۹/۱۰
بازديد :
۱۹۲۸ مرتبه
نظرات