پارادوکس یعنی: یه الگوی جامعه (الزاما فقط آخوندها نه) حرفی بزنه و خودش عمل نکنه . . .
پارادوکس یعنی: یه دختر خانمی چادر که حجاب برتر و أکمل (کامل تر) است بپوشه، اما موهاش دیده بشه. یا چادر بپوشه ولی بدنش پوشیده نباشه، یا حجاب برتر رو به همراه داشته باشه و زینت کرده باشه یا لباسش جذاب و زننده باشه، 
پارادوکس یعنی: یه چادر که حجاب حضرت زهراست (سلام الله علیها) و حتی رنگش از جهت هارمونی رنگها، برترین و تاثیرگذارترین و قاطعانه ترین، رنگ است، تبدیل بشه به یک لباسی که زینت است و هیچ پوششی نداشته باشه که بماند وسیله ای باشه واسه سوء استفاده و جلب اعتماد آقایان، صرفا به خاطر اینکه خانمهای چادری و مذهبی، در تصور مردم، مورد اعتمادترند.
پارادوکس یعنی: یه آقا پسری مسجد بیاد و نماز اول وقت یا جماعت شرکت کنه، ولی زیر ابرو برداشته باشه و خودش رو شبیه دخترا کرده باشه.
پارادوکس یعنی: یه بچه هیئتی، واسه امام حسین سینه بزنه، اما نگاهش رو از نامحرم نگیره.
پارادوکس یعنی: یه دانش آموز توی درس و مدرسه اش، موفق باشه اما توی خونه احترام به والدین رو فراموش کنه.
پارادوکس یعنی: همین که من دم می زنم از اینکه فارسی را پاس بداریم اما خودم این واژه رو خیلی استفاده کردم.
در نهایت، خوبه که تکلیفمون با خودمون مشخص باشه، خوددرگیری نداشته باشیم، یا رومی روم، یا زنگی زنگ، آب و آتیش هیچ وقت با هم جمع نمیشه، بعضی از جوونها به من میگن، حاج آقا ما هم هیئتمون رو داریم هم قلیون و آهنگ موسیقی و عشق و حال رو . . . بابا به جون عزیزتون نمیشه، آب و آتیش کنار با هم جمع نمیشن همچنانکه گرگ و گوسفند با هم یک جا جمع نمی شوند، اگه من آخوند بگم موسیقی گوش نکنید و خودم گوش کنم که سنگ روی سنگ بند نمیشه، اذا فسد العالِم، فسد العالَم. اگر یک روحانی خراب شود و از راه منحرف شود، دنیا خراب می شود و از راه منحرف می شود. البته تنها دلیل فساد دنیا این نیست، چیزهای دیگری نیز موثر است. در هر صورت همه باید به فکر این باشیم که ناهمگونی و ناسازگاری های روزمره را در رفتار و عملکرد و زندگی مان، برطرف نماییم.
یا علی 
و من الله التوفیق فی جمیع الامور