مرا به خاطر داشته باش
آغاز به کار

سلام؛ قدمتان روی چشم/ ممنونم از اینکه کلیک رنجه فرمودید، خواهشمندم چند دقیقه با حوصله و دقّت، نکات زیر را بخوانید:

1) قبل از هرگونه فعالیتی در سایت، و برای اینکه خسته نشوید و بتوانید از وقت بیشتر استفاده کنید، این مطلب " آشنایی با فضای سایت " را بخوانید.

2) اگر میخواهید، پیام یا مطلبی که برای سایر بازدیدکنندگان نیز مفید است، را برایم ارسال کنید، از طریق بخش پرسش و پاسخ اقدام نمایید.

3) سوالات خودتان را از لینک "ارسال پرسش" ثبت نمایید، و برای آگاهی از پاسخ، ظرف چند روز آینده، مجدداً به سایت مراجعه نمایید.

4) قبل از ثبت سوال و یا درخواست مشاوره، کمی در سایت گردش کنید، شاید، پاسخ سوال شما در سایت مطرح شده باشد.

5) حتما نظرات خودتان را در ذیل هر مطلب، ثبت نمایید، تا اطلاع ثانوی، لینک "تماس با من" غیر فعال است و تمامی سوالات را از طریق لینک "ارسال پرسش جدید" ثبت نمایید.

6) برای ثبت هرگونه پیام، یا نظری در این سایت، باید، ثبت نام کنید. (لینک آن بالای تصویر من، موجود است) "راهنمای عضویت"

7) امتیاز دادن به یادداشتها و مطالب باعث میشود که دیگران را در خواندن مطالب مفیدتر یاری کنید، چه خوب است که بعد از استفاده از مطالب، به این نکته توجه فرمایید.

8) اگر دسترسی به اینترنت برایتان دشوار است، پیشنهادم این است که به لینک "عضویت در سامانه پیامکی" مراجعه کنید.

9) از اخلاق پسندیده این است که، مطالب را بدون ذکر منبع، منتشر نکنید، رعایت این مساله، نشانه حسن رفتار و شخصیت شماست و ما را در ترویج معارف دینی، یاری می کند. 

با تشکر فراوان از شما مخاطب محترم و نازنین

یا علی

پیوندها
مجتمع مذهبی فرهنگی امام رضا علیه السلام - تهرانپنل پیامک رایگانپیکس بلاکشبکه تبلیغدفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله)پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمرکز مدیریت حوزه علیمه خراسانطلبه پاسخگورادیومونسبک زندگی موسسه راه روشنمدرسه علمیه سیادت خراسانعضویت در سامانه پیامکی 3000872030

شخصیت شما چگونه است؟

شخصیت شما چگونه است؟

 

تا حالا دیدین آدمایی که خیلی ساده و زودباور هستند؟؟!!؟؟ توی یه جمعی که حضور دارن، سریع تحت تاثیر جمع قرار می گیرند، استقلال شخصیتی و آزادی فکری ندارن و تابع حرف جمع هستن، تا چه برسه قاطعیت در رفتار و گفتار!!! اگر دیگران هر تصمیمی رو بگیرن، گوش میدهند، تا یه تیپ جدید و یه مدل جدید می بینند، سریع تحت تاثیر قرار می گیرند و واکنش نشون می دهند، به طور کلی در مقابل کنش های دیگران رفلکس تاثیر پذیری دارند، یعنی شخصیت تاثیر پذیر و ضعیفی دارند، و اصلا استقامت شخصیتی ندارند، اگر توانش را داشته باشند، که خودشان را همرنگ جمع کنند، یعنی مطابق سلیقه جمع و اجتماع پوششان، رفتارشان، گفتارشان، کردارشان را انتخاب کنند، که هیچ، وگرنه عصبی می شوند و دق دلی خودشان را سر پدر و مادر و برادر و خواهر و عالَم و آدم در می یارن که چرا من مثل فلانی نیستم، چرا فلانی اون چیز رو داره و من ندارم، این اخلاقیات توی بچه های سنین پایین نیست ها، جوان ها و نوجوان هایی که معضل شخصیتی دارند، مقصود من می باشد، حتی بزرگترها، اینکه انسان مطابق سلیقه و خوشایند مخاطبش لباس بپوشد و ظاهرش را بیاراید، تا حدی نسبتا خوب است، تا جایی که مخالف عقل و عرف نباشد، و همچنین اگر برگرفته از انتخاب عقلانی خود آدم باشد، نیز پسندیده است، اما اگر ناشی از چشم و هم چشمی و رو کم کنی و کلکل و . . . باشد، که تا حدودی می توان گفت متأثر از غرور و اختیار انسان است، و اختیار شخصی در انتخاب نیز سهیم است، این هم تا حدوی قابل تحمل است، اما اگر فقط و فقط به خاطر این باشد، که فلانی ظاهرش بهتر از من است و او الگوی من باشد، این نهایت بی عرضگی است و کمبود قوام شخصیتی، حال که به این جا رسیدیم باید بگویم در مقابل این دسته از انسانها، آدمهایی هستند که مطابق خواست شخصی خودشان می پوشند و می خورند و رفتار می کنند، که خودرأی و با استقلال فکری هستند، و ابدا حرف دیگران بر روی شخصیت و رفتار آنها تاثیر ندارد که بماند، اگر آنها را سرزنش کنی، ناراحت هم نمی شوند، گروهی دیگر با تعقل و مشاوره و الگو گیری از منابع ذی صلاح و متکامل و جامعه ساز، مثل کتاب قرآن و دستورات دین و غیره، اعمال خود را می سنجند و بر طبق میزان عقل و دین رفتار می کنند، از بین این سه گروه، شما جزو کدام دسته اید؟؟؟
 
قبل از هر چیز با یک تقسیم بندی درباره انواع شخصیت ها آشنا شوید، و سپس خود را ارزیابی کنید.
شخصیت انسانها بر چهار دسته است:
1) شخصیت تاثیر گذار، که یا مثبت است و یا منفی 
2) شخصیت تاثیر پذیر، که این قسم نیز یا مثبت است یا منفی
 
معیار در مثبت و منفی بودنِ خصوصیات شخصیتی،  این است که با خود بسنجیم آیا مورد تاییدِ دین و عقل و عرف می باشد یا نه ؟
 
انسانهایی که بر دیگران تاثیر گذار هستند و جو اجتماع را به دست می گیرند، و در هر فضای اجتماعی کوچکی که باشند، آنقدر شخصیت قوی و مستقل و تاثیر گذاری دارند، که با استفاده از هر ابزاری سعی بر تحت تاثیر قرار دادن فضا و انسانهای اطراف خودشان را دارند، مثلا کسی که وقتی وارد خانه ای به عنوان مهمان می شود، به صاحب خانه می گوید که اگر تلوزیون را آنجا نمی گذاشتید، بهتر بود، اگر اینحا باشد بهتر است و مثلا نیم ساعت دیگر غذا بخوریم و فلان و . . . .
یا مثلا دوستی که بر لب رفیقش سیگار می گذارد و او را تشویق به استفاده از مواد مخدر و . . .  می کند، و خود ابدا تحت تاثیر افکار مثبت قرار نمی گیرد و از خودش تاثیر منفی در جامعه به جا می گذارد.
یا مثلا دوستی به هنگام رفتن به مسجد برای اقامه نماز جماعت و اول وقت، به دوستش پیشنهاد همراهی می دهد و باب رفاقت را باز می کند و او را تحت تاثیر قرار می دهد، و به طور کلی تاثیرات مثبت را در جامعه تثبیت می کند.
و در مقابل آن دو انسانی که از این دو انسان نامبرده، در مثالهای مذکور، حرف شنوی دارند و تبعیت می کنند مثال برای انسانهایی هستند با شخصیت های تاثیر پذیر منفی و مثبت
 
حال با تأملی کوچک و کنکاشی اندک در شخصیت و رفتار و تفکرات خودمان، ببینیم، کدام شخصیت را دارا هستیم؟؟؟؟
و در مرحله بعد دوستان و آشنایان ما، کدام شخصیت را دارند و پس از نتیجه گیری سعی کنیم، شخصیت تاثیر گذار مثبت و تاثیر پذیر مثبت داشته باشیم و همچنین با انسانهایی رفت و آمد و نشست و برخاست کنیم و رفاقت و دوستی داشته باشیم، که از نظر شخصیتی این چنین باشد.
 
ادامه دارد . . . 
 
استفاده از این مطلب با ذکر منبع و درج لینک، بهتر است
امتياز شما :
 
۱ راي
ارسال :
۱۳۹۱/۹/۲۳
بازديد :
۴۸۶ مرتبه
نظرات