مرا به خاطر داشته باش
آغاز به کار

سلام؛ قدمتان روی چشم/ ممنونم از اینکه کلیک رنجه فرمودید، خواهشمندم چند دقیقه با حوصله و دقّت، نکات زیر را بخوانید:

1) قبل از هرگونه فعالیتی در سایت، و برای اینکه خسته نشوید و بتوانید از وقت بیشتر استفاده کنید، این مطلب " آشنایی با فضای سایت " را بخوانید.

2) اگر میخواهید، پیام یا مطلبی که برای سایر بازدیدکنندگان نیز مفید است، را برایم ارسال کنید، از طریق بخش پرسش و پاسخ اقدام نمایید.

3) سوالات خودتان را از لینک "ارسال پرسش" ثبت نمایید، و برای آگاهی از پاسخ، ظرف چند روز آینده، مجدداً به سایت مراجعه نمایید.

4) قبل از ثبت سوال و یا درخواست مشاوره، کمی در سایت گردش کنید، شاید، پاسخ سوال شما در سایت مطرح شده باشد.

5) حتما نظرات خودتان را در ذیل هر مطلب، ثبت نمایید، تا اطلاع ثانوی، لینک "تماس با من" غیر فعال است و تمامی سوالات را از طریق لینک "ارسال پرسش جدید" ثبت نمایید.

6) برای ثبت هرگونه پیام، یا نظری در این سایت، باید، ثبت نام کنید. (لینک آن بالای تصویر من، موجود است) "راهنمای عضویت"

7) امتیاز دادن به یادداشتها و مطالب باعث میشود که دیگران را در خواندن مطالب مفیدتر یاری کنید، چه خوب است که بعد از استفاده از مطالب، به این نکته توجه فرمایید.

8) اگر دسترسی به اینترنت برایتان دشوار است، پیشنهادم این است که به لینک "عضویت در سامانه پیامکی" مراجعه کنید.

9) از اخلاق پسندیده این است که، مطالب را بدون ذکر منبع، منتشر نکنید، رعایت این مساله، نشانه حسن رفتار و شخصیت شماست و ما را در ترویج معارف دینی، یاری می کند. 

با تشکر فراوان از شما مخاطب محترم و نازنین

یا علی

پیوندها
مجتمع مذهبی فرهنگی امام رضا علیه السلام - تهرانپنل پیامک رایگانپیکس بلاکشبکه تبلیغدفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله)پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمرکز مدیریت حوزه علیمه خراسانطلبه پاسخگورادیومونسبک زندگی موسسه راه روشنمدرسه علمیه سیادت خراسانعضویت در سامانه پیامکی 3000872030

اتاق مشاوره روزنامه خراسان؛ "چگونه اعتماد والدینم را جلب کنم؟"

اتاق مشاوره روزنامه خراسان؛ "چگونه اعتماد والدینم را جلب کنم؟"
جبران خطاهای گذشته برای به دست آوردن اعتماد
 
دختری ۲۰ ساله هستم. به خاطر یک دوستی اشتباه، اعتماد پدر و مادرم را از دست دادم و در حال حاضر از زندگی در چنین وضعیتی ناراحت هستم و خیلی اذیت می شوم به طوری که چندین بار فکر فرار به سرم زده است. لطفا من را راهنمایی کنید.
 
حجت الاسلام علی فروتن، کارشناس و مشاور خانواده/ مخاطب گرامی، پیامک شما گویای این است که از اشتباهات گذشته تان پشیمان شده اید اما دلیل این پشیمانی از دست دادن اعتماد والدین تان نیست بلکه محدود شدن و از دست دادن آزادی تان، شما را ناراحت کرده است. در پیامک تان گفته اید که فکر فرار به سرتان زده و این فکر حاکی از آن است که شرایط و محدودیت های فعلی تان را که خودتان مقصر به وجود آمدنش بوده اید، نمی توانید تحمل کنید و این چه تصمیم اشتباهی است که جوانان برای اثبات خودشان به بزرگ ترها و مجبور کردن والدین برای انجام خواسته هایشان، از رفتارها و برخوردهای نادرست استفاده می کنند.
 
به والدین تان فرصت بدهید
با این حال، اگر واقعا از کارهای اشتباه تان در گذشته پشیمان هستید، طوری رفتار کنید که به والدین تان بفهمانید از کارهای اشتباه تان پشیمان شده اید و به دنبال جبران خطاهای گذشته و اصلاح خودتان هستید. شما می توانید با رفتارهای مناسب و مهرورزی، به آن ها نشان دهید که حاضرید برای جلب اعتماد آن ها، تمام محدودیت ها را بدون اعتراض و ناراحتی قبول کنید و به پدر و مادرتان فرصت بدهید که در گذر زمان با فراموش کردن تدریجی اشتباه های شما، برخورد و رفتارشان را با شما تغییر دهند. راه دیگر برای تغییر شرایط فعلی، استفاده از واسطه ای تاثیرگذار بر والدین تان است. شما می توانید از یک واسطه مورد اعتماد کمک بگیرید تا با گفت و گو با پدر و مادرتان در بهبود این وضعیت به شما کمک کند.
 
برای جلب رضایت والدین تان تلاش کنید
اگر به دنبال به دست آوردن آزادی های گذشته تان و رهایی از محدودیت های شرایط فعلی هستید و به همین دلیل در پی جلب اعتماد والدین تان هستید، باید بدانید که هیچ انسانی در این دنیا دلسوزتر از پدر و مادر برای شما نیست بنابراین به نگرانی ها و دغدغه های آنان احترام بگذارید و سعی کنید که رضایت آن ها را جلب کنید.
 
راه های غیر معقول و خطرناک انتخاب نکنید
اگر به توصیه های ذکر شده، عمل کنید به احتمال زیاد، شرایط شما از حالت سخت و غیر قابل تحمل به حالت مطلوب و شیرین تغییر می کند و متوجه خواهید شد که همه چیز قابل تغییر است حتی سختی ها و مشکلات به شرط این که اراده کنید، بخواهید و تلاش کنید. برای جلب اعتماد پدر و مادرتان با اطاعت از تصمیم های آن ها می توانید دوباره به راحتی به آرامش و آسایش برسید. همچنین در خور ذکر است تا وقتی بهره مندی از زندگی شیرین در کنار خانواده امکان پذیر است، فکر و تصمیم به فرار، راهی نامعقول و بسیار خطرناک است.
 
امتياز شما :
 
۱ راي
ارسال :
۱۳۹۳/۵/۳۰
بازديد :
۳۲۸ مرتبه
نظرات