مرا به خاطر داشته باش
آغاز به کار

سلام؛ قدمتان روی چشم/ ممنونم از اینکه کلیک رنجه فرمودید، خواهشمندم چند دقیقه با حوصله و دقّت، نکات زیر را بخوانید:

1) قبل از هرگونه فعالیتی در سایت، و برای اینکه خسته نشوید و بتوانید از وقت بیشتر استفاده کنید، این مطلب " آشنایی با فضای سایت " را بخوانید.

2) اگر میخواهید، پیام یا مطلبی که برای سایر بازدیدکنندگان نیز مفید است، را برایم ارسال کنید، از طریق بخش پرسش و پاسخ اقدام نمایید.

3) سوالات خودتان را از لینک "ارسال پرسش" ثبت نمایید، و برای آگاهی از پاسخ، ظرف چند روز آینده، مجدداً به سایت مراجعه نمایید.

4) قبل از ثبت سوال و یا درخواست مشاوره، کمی در سایت گردش کنید، شاید، پاسخ سوال شما در سایت مطرح شده باشد.

5) حتما نظرات خودتان را در ذیل هر مطلب، ثبت نمایید، تا اطلاع ثانوی، لینک "تماس با من" غیر فعال است و تمامی سوالات را از طریق لینک "ارسال پرسش جدید" ثبت نمایید.

6) برای ثبت هرگونه پیام، یا نظری در این سایت، باید، ثبت نام کنید. (لینک آن بالای تصویر من، موجود است) "راهنمای عضویت"

7) امتیاز دادن به یادداشتها و مطالب باعث میشود که دیگران را در خواندن مطالب مفیدتر یاری کنید، چه خوب است که بعد از استفاده از مطالب، به این نکته توجه فرمایید.

8) اگر دسترسی به اینترنت برایتان دشوار است، پیشنهادم این است که به لینک "عضویت در سامانه پیامکی" مراجعه کنید.

9) از اخلاق پسندیده این است که، مطالب را بدون ذکر منبع، منتشر نکنید، رعایت این مساله، نشانه حسن رفتار و شخصیت شماست و ما را در ترویج معارف دینی، یاری می کند. 

با تشکر فراوان از شما مخاطب محترم و نازنین

یا علی

پیوندها
مجتمع مذهبی فرهنگی امام رضا علیه السلام - تهرانپنل پیامک رایگانپیکس بلاکشبکه تبلیغدفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله)پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمرکز مدیریت حوزه علیمه خراسانطلبه پاسخگورادیومونسبک زندگی موسسه راه روشنمدرسه علمیه سیادت خراسانعضویت در سامانه پیامکی 3000872030

اتاق مشاوره روزنامه خراسان؛ "تمایل نداشتن شوهر ۴۶ ساله برای بچه دار شدن"

اتاق مشاوره روزنامه خراسان؛ "تمایل نداشتن شوهر ۴۶ ساله برای بچه دار شدن"
شوهرم دوست ندارد بچه دار شویم
زنی ۳۵ ساله ام که ۸ سال پیش با مردی ۴۶ ساله ازدواج کردم. تا به حال بچه دار نشدیم چون همسرم بچه دوست ندارد و مشکل دیگر این است که او با خانواده من خیلی کم رفت و آمد می کند و فقط با خانواده خودش راحت است. من از این موضوع خیلی رنج می برم. چه کنم؟
 
خواهر گرامی، شما 8 سال پیش با مردی 46 ساله ازدواج کرده اید یعنی در آن زمان 27 سال داشتید با 19 سال اختلاف سنی که این اختلاف سنی بسیار زیاد بین زوجین، خودش باعث ایجاد اختلاف در رابطه و تعامل آنها در زندگی مشترک می شود. البته احتمال دیگری هم می توانم بدهم که همسرتان در 8 سال پیش 38 سال داشته اند که با توجه به 27 ساله بودن شما در آن زمان این اختلاف سنی به 11 سال کاهش می یابد که بازهم فاصله سنی شما و همسرتان قابل توجه است و باید دلیل موافقت شما با چنین ازدواجی بررسی شود.
 
با این حال در بحث بچه دار شدن شما باید به دنبال عامل ایجاد مشکل باشید و آن را برطرف کنید یعنی دلیل علاقه نداشتن همسرتان به فرزندآوری را بیابید. آیا دلیل اصلی همسرتان به خاطر مشکلات مالی است یا از داشتن فرزند به خاطر سختی ها و مشکلاتش، ترس و واهمه دارد یا تا به حال به ضرورت آن پی نبرده است. همه این ها می تواند دلایل مختلف یک مرد برای علاقه مند نبودن به فرزندآوری باشد و ممکن است دلایل دیگری غیر از این ها وجود داشته باشد بنابراین شما با شناختی که از همسرتان دارید، می توانید از دلیل این مشکل آگاه شوید یا اگر نمی توانید تشخیص دهید باید با یک گفت و گوی صمیمی و به دور از تنش و با حفظ احترام متقابل و در فضایی آرام و محبت آمیز، دلایل شوهرتان را در این باره از او بپرسید.پس از شناخت دلیل بی علاقگی همسرتان به فرزندآوری باید به دنبال رفع آن باشید تا همسرتان به فرزندآوری تمایل پیدا کند. مهم ترین و قوی ترین راهکار برای رسیدن به هدف تان، نوع عکس العمل شما نسبت به این موضوع است که می توانید با استدلال های منطقی، خواسته های خودتان را برای شوهرتان بیان کنید و از او بخواهید که شما را در رسیدن به آرزوها و اهداف تان یاری کند؛ به طور مثال اگر شوهرتان به خاطر مسائل مادی از این امر دوری می کند با امید دادن به شوهرتان و بالا بردن روحیه توکل و توجه به رحمت و رزاق بودن خداوند، می توانید او را به فرزندآوری ترغیب کنید.
 
از افراد تاثیرگذار کمک بگیرید
راهکار دیگر، یاری گرفتن از افراد تاثیرگذار بر همسرتان است که آن ها را واسطه قرار دهید تا با توصیه و موعظه شوهرتان را به این امر متمایل کنند. همچنین کمک گرفتن از مشاور مورد اعتماد و متخصص هم می تواند به شما کمک کند. با این حال و اگر هیچ کدام از راهکارهای ذکر شده موثر واقع نشد، شما می توانید به صورت غیر مستقیم شوهرتان را به این امر تشویق و ترغیب کنید؛ به عنوان مثال با هدیه دادن کتابی جذاب و مفید مرتبط با این موضوع، شوهرتان را به تفکر و تامل درباره مشکل تان وادارید و حداقل زمینه تجدید نظر در تصمیم گیری هایش را فراهم کنید. درباره ارتباط همسرتان با خانواده اش ممکن است عاملی بازدارنده مانع از تمایل شوهرتان به برقراری ارتباط با خانواده شما باشد که نیاز است، به صورت صحیح، دقیق و به دور از قضاوت های زودهنگام در پی رفع آن ها باشید. در پایان خوب است بدانید شما می توانید با حفظ آرامش، صبر و مهرورزی به شوهرتان این تنش ها را تبدیل به سازش کنید.
 
حجت الاسلام علی فروتن / کارشناس ارشد مشاوره خانواده
امتياز شما :
 
۰ راي
ارسال :
۱۳۹۳/۱۲/۳
بازديد :
۲۷۳ مرتبه
نظرات