مرا به خاطر داشته باش
آغاز به کار

سلام؛ قدمتان روی چشم/ ممنونم از اینکه کلیک رنجه فرمودید، خواهشمندم چند دقیقه با حوصله و دقّت، نکات زیر را بخوانید:

1) قبل از هرگونه فعالیتی در سایت، و برای اینکه خسته نشوید و بتوانید از وقت بیشتر استفاده کنید، این مطلب " آشنایی با فضای سایت " را بخوانید.

2) اگر میخواهید، پیام یا مطلبی که برای سایر بازدیدکنندگان نیز مفید است، را برایم ارسال کنید، از طریق بخش پرسش و پاسخ اقدام نمایید.

3) سوالات خودتان را از لینک "ارسال پرسش" ثبت نمایید، و برای آگاهی از پاسخ، ظرف چند روز آینده، مجدداً به سایت مراجعه نمایید.

4) قبل از ثبت سوال و یا درخواست مشاوره، کمی در سایت گردش کنید، شاید، پاسخ سوال شما در سایت مطرح شده باشد.

5) حتما نظرات خودتان را در ذیل هر مطلب، ثبت نمایید، تا اطلاع ثانوی، لینک "تماس با من" غیر فعال است و تمامی سوالات را از طریق لینک "ارسال پرسش جدید" ثبت نمایید.

6) برای ثبت هرگونه پیام، یا نظری در این سایت، باید، ثبت نام کنید. (لینک آن بالای تصویر من، موجود است) "راهنمای عضویت"

7) امتیاز دادن به یادداشتها و مطالب باعث میشود که دیگران را در خواندن مطالب مفیدتر یاری کنید، چه خوب است که بعد از استفاده از مطالب، به این نکته توجه فرمایید.

8) اگر دسترسی به اینترنت برایتان دشوار است، پیشنهادم این است که به لینک "عضویت در سامانه پیامکی" مراجعه کنید.

9) از اخلاق پسندیده این است که، مطالب را بدون ذکر منبع، منتشر نکنید، رعایت این مساله، نشانه حسن رفتار و شخصیت شماست و ما را در ترویج معارف دینی، یاری می کند. 

با تشکر فراوان از شما مخاطب محترم و نازنین

یا علی

پیوندها
مجتمع مذهبی فرهنگی امام رضا علیه السلام - تهرانپنل پیامک رایگانپیکس بلاکشبکه تبلیغدفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله)پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمرکز مدیریت حوزه علیمه خراسانطلبه پاسخگورادیومونسبک زندگی موسسه راه روشنمدرسه علمیه سیادت خراسانعضویت در سامانه پیامکی 3000872030

اتاق مشاوره روزنامه خراسان "دوست ندارم شوهرم به منزل مادرش برود"

اتاق مشاوره روزنامه خراسان "دوست ندارم شوهرم به منزل مادرش برود"
خانمی ۲۰ ساله ام، یک سال و نیم از ازدواجم گذشته است. با مادر شوهرم اختلاف دارم و دوست ندارم شوهرم به منزل مادرش برود.  لطفا کمکم کنید.
 
خواهر گرامی، اختلاف بین عروس و مادرشوهر موضوعی است که متاسفانه به دلیل باورهای اشتباه به مشکل حادی در زندگی بسیاری از زوجین تبدیل شده است؛ در حالی که در حقیقت این موضوع، مشکل نیست و خودبینی ها دلیل این معضل است. خوب است بدانید این مشکل بدون هیچ آگاهی و دانش مقبولی، به مرور به حدی پذیرفته شده است که خانواده بعضی دختران قبل از ازدواج با پیش داوری و با کمال جدیت فرزندشان را نسبت به رویارویی با این موضوع آگاه می کنند و برای مقابله با آن یا به عبارت دیگر برای مبارزه با آن، دخترانشان را آماده می کنند. در حالی که در صورت وجود مشکل می توان با به کارگیری مهارت های دقیق در مدیریت تعاملات اجتماعی، آن را برطرف کرد. به جای این که صورت مسئله را پاک کنید، به دنبال راه حل باشید. درباره دلیل اختلاف با مادرشوهرتان توضیحی ندادید ولی بدانید همیشه یک طرف اختلافات خود شما هستید و باید کمی به فکر اصلاح رفتارهای خودتان باشید بعد از دیگران توقع تغییر داشته باشید. این که گفتید سن شما 20 سال است، احتمالا نشان دهنده کم تجربگی شما در مدیریت تعاملاتتان است و نباید بدون کسب آگاهی این گونه زندگی تان را سپری کنید و حتما به دنبال فراگیری مهارت های همسرداری و دستیابی به زندگی موفق باشید.
 
مادر شوهر و عروس رقیب نیستند
معمولا در زندگی یک مرد به ویژه بعد از تاهل، ۲ زن وجود دارند که جزو بستگان درجه یک او هستند و با او رابطه نزدیکی دارند. این ۲ نفر مادر و همسر او هستند. در این بین، مادر بیشترین زحمت را برای رشد و تربیت پسرش کشیده است و به یک باره می بیند که پسرش بعد از ازدواج، تمام توجه خود را معطوف به زن جوانی می کند که وارد زندگی اش شده و شریک عاطفی اش می باشد و پسرش دیگر به مادر کمتر توجه می کند. همان پسری که تا دیروز با مادرش رابطه ای نزدیک و مهرآمیز داشت، الان هوش و حواسش متوجه همسرش شده است و این امر باعث می شود تا مادر شوهر، عروسش را رقیب عاطفی خود ببیند و در بیشتر موارد در این رقابت که به حسادت منجر می شود و احیانا کینه و دشمنی، خواهر شوهر هم به حمایت از مادرشوهر به جنگ عروس می رود! در پیامکتان گفته اید با مادر شوهرم اختلاف دارم. به نظر می رسد که تنها راه حل چنین اختلاف هایی از خودگذشتگی و خود را به جای دیگران قرار دادن است؛ یعنی شما باید این موضوع را درک کنید که مادر شوهرتان فردی است که تمامی جوانی اش را به پای شوهر شما گذاشته و حق دارد از او توقع داشته باشد که با مادرش به صورت ویژه و قابل احترام برخورد کند. همچنین با توجه به اختلاف سنی بین عروس و مادر شوهر، شما مستلزم رعایت احترام به بزرگ تر هستید. آگاهی از این نکته ها، تا حد زیادی مشکلات شما را حل می کند؛ البته ناگفته نماند در بعضی موارد هم رفتارهای ناپسند از سوی مادرشوهر دیده می شود که واقعا قابل قبول نیست ولی با درک احساسات مادر شوهر قابل تحمل تر می شود.
 
درخواستی که اصلا منطقی نیست
این که شما نمی خواهید همسرتان با مادرش در ارتباط باشد و به دیدن او برود، به هیچ وجه منطقی نیست؛ شما حق ندارید مانع ارتباط همسرتان با افراد خانواده اش شوید. اگر مشکل از شماست، خودتان را اصلاح کنید؛ در غیر این صورت باور کنید که از محبت خارها گل می شود بنابراین به مادرشوهرتان مهربانی کنید و هرچه زودتر برای او هدیه ای تهیه کنید و به دیدار او بروید و نسبت به تمام بدی هایش گذشت کنید و بدانید که یقینا به زودی متحول خواهد شد و دیگر رفتاری آزاردهنده از او نخواهید دید.
 
حجت الاسلام علی فروتن، کارشناس ارشد مشاوره خانواده
امتياز شما :
 
۰ راي
ارسال :
۱۳۹۳/۱۲/۳
بازديد :
۲۵۵ مرتبه
نظرات