مرا به خاطر داشته باش
آغاز به کار

سلام؛ قدمتان روی چشم/ ممنونم از اینکه کلیک رنجه فرمودید، خواهشمندم چند دقیقه با حوصله و دقّت، نکات زیر را بخوانید:

1) قبل از هرگونه فعالیتی در سایت، و برای اینکه خسته نشوید و بتوانید از وقت بیشتر استفاده کنید، این مطلب " آشنایی با فضای سایت " را بخوانید.

2) اگر میخواهید، پیام یا مطلبی که برای سایر بازدیدکنندگان نیز مفید است، را برایم ارسال کنید، از طریق بخش پرسش و پاسخ اقدام نمایید.

3) سوالات خودتان را از لینک "ارسال پرسش" ثبت نمایید، و برای آگاهی از پاسخ، ظرف چند روز آینده، مجدداً به سایت مراجعه نمایید.

4) قبل از ثبت سوال و یا درخواست مشاوره، کمی در سایت گردش کنید، شاید، پاسخ سوال شما در سایت مطرح شده باشد.

5) حتما نظرات خودتان را در ذیل هر مطلب، ثبت نمایید، تا اطلاع ثانوی، لینک "تماس با من" غیر فعال است و تمامی سوالات را از طریق لینک "ارسال پرسش جدید" ثبت نمایید.

6) برای ثبت هرگونه پیام، یا نظری در این سایت، باید، ثبت نام کنید. (لینک آن بالای تصویر من، موجود است) "راهنمای عضویت"

7) امتیاز دادن به یادداشتها و مطالب باعث میشود که دیگران را در خواندن مطالب مفیدتر یاری کنید، چه خوب است که بعد از استفاده از مطالب، به این نکته توجه فرمایید.

8) اگر دسترسی به اینترنت برایتان دشوار است، پیشنهادم این است که به لینک "عضویت در سامانه پیامکی" مراجعه کنید.

9) از اخلاق پسندیده این است که، مطالب را بدون ذکر منبع، منتشر نکنید، رعایت این مساله، نشانه حسن رفتار و شخصیت شماست و ما را در ترویج معارف دینی، یاری می کند. 

با تشکر فراوان از شما مخاطب محترم و نازنین

یا علی

پیوندها
مجتمع مذهبی فرهنگی امام رضا علیه السلام - تهرانپنل پیامک رایگانپیکس بلاکشبکه تبلیغدفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله)پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمرکز مدیریت حوزه علیمه خراسانطلبه پاسخگورادیومونسبک زندگی موسسه راه روشنمدرسه علمیه سیادت خراسانعضویت در سامانه پیامکی 3000872030

اتاق مشاوره روزنامه خراسان "شوهر مخفی کار و دروغگو"

اتاق مشاوره روزنامه خراسان "شوهر مخفی کار و دروغگو"
خانمی کارمند هستم. ۵ سال است ازدواج کرده ام. شوهرم از ابتدا به مسائل مادی توجه زیادی داشت. چند وقت است که حس می کنم مخفی کاری می کند. در زمینه بحث های مالی دروغ می‌گوید، اما همیشه حق به جانب است. فکر می کنم با من هم فقط به خاطر پول ازدواج کرده است. لطفا راهنمایی کنید.
 
خواهر گرامی، 4 نکته کلیدی در پیامک شما وجود دارد که در ادامه برای هر کدام شان، نکات قابل توجهی را مطرح می کنم.
 
توجه زیاد شوهرتان به مسائل مالی طبیعی است
این که گفته اید همسرتان توجه زیادی به مسائل مالی دارد، مسئله نگران کننده ای نیست چراکه مرد از نگاه دین و صاحب نظران حوزه خانواده در زندگی، شخص اصلی و مسئول درآمدزایی و فراهم آوردن نیازهای مادی خانواده است و به دلیل داشتن مسئولیت سنگین تامین معیشت خانواده، طبیعی است که اهمیت و توجه زیادی به مسائل مادی داشته باشد. البته اگر کسب مال، صرفا برای نیازهای خودش باشد نه خانواده، در این صورت نگران کننده است. از سوی دیگر شما هم کار می کنید و از جهت درآمد اقتصادی کمک شایانی به خانواده دارید و به همین اندازه باید در روند مدیریت هزینه ها نقش داشته باشید و این حق برای شما مسلم است که حداقل در سهم درآمد خودتان نظارت و نگرانی داشته باشید و بهتر است این مسئله را با گفت و گو و توافق با همسرتان حل کنید.
 
دلیل مخفی کاری شوهرتان را بیابید
عبارت مخفی کاری که در پیامک تان به شوهرتان نسبت داده اید، عنوانی بسیار کلی است و در بعضی موارد نه تنها بد نیست بلکه امری پسندیده است به طور مثال کتمان مشکلات مالی یا فشارهای زندگی بر اهل و عیال امری است که توصیه شده و لازم است، اما اگر هزینه های زندگی و خانواده معین است ولی شوهرتان بخشی از درآمد را در مصارف نامعلوم هزینه می کند، در این صورت جای نگرانی دارد. خوب است بدانید که علت اصلی مخفی کاری، نبود اعتماد و اطمینان متقابل است و بی اعتمادی و سوء ظن و شک و تردید، باعث مخفی کاری و در پی آن دروغ می شود. خوب است که شما فضایی را ایجاد نکنید که همسرتان به مخفی کاری روی بیاورد یعنی با سوال پیچ کردن و اصرار بی مورد مبنی بر ارائه گزارش دقیق از مخارج، همسرتان را خسته و ناامید نکنید چراکه این کار شما به صورت غیرمستقیم، باعث می شود او از شما برنجد و احساس کند که به او بی اعتماد شدید و در هنگام اطلاعات دادن به شما دروغ بگوید. برای حل این معضل پیشنهاد می کنم که کلیه درآمدها و پرداخت هزینه ها و مخارج را کاملا به شوهرتان واگذار کنید و در پایان ماه، هر 2 با هم گزارش مالی زندگی تان را بررسی کنید.
 
راه دروغ گویی را بر شوهرتان ببندید
اگر واقعا برای شما مشخص شده است که گفته ها و اظهارات شوهرتان با واقعیت مطابقت ندارد و عملا او دروغ گفته است، بسیار واضح است که او کاری را انجام داده است که می داند اطلاع شما از آن مساوی است با ناراحتی شدید شما یا ایجاد یک تنش و مشکل اساسی و غیرقابل حل در زندگی که این رفتار یک واکنش کلی است و از همه دروغ گوها دیده می شود. دروغ همیشه واکنشی در پی یک کنش است و تا علت اصلی نباشد دروغ هم در پی نمی آید. تنها راه درمان دروغگویی این است که راه دروغ را بر او ببندید نه با نظارت بلکه با اعتماد به وی و مشورت در کارها با او.
 
افکار آزار دهنده را به ذهن تان راه ندهید
این که احساس می کنید او فقط به خاطر پول با شما ازدواج کرده است، برداشت من این است که پس از به وجود آمدن این بی اعتمادی و شک و تردید و بدبینی به همسرتان، این احساس بیشتر شبیه احساسی غیر منطقی است تا نگرانی معقول و جدی؛ بنابراین اجازه ورود این افکار آزار دهنده را به ذهن تان ندهید و در مقابل کمی مثبت اندیش باشید تا شانس تان برای بهبود اوضاع افزایش یابد.
 
حجت الاسلام علی فروتن
کارشناس ارشد مشاوره خانواده
 
 
امتياز شما :
 
۰ راي
ارسال :
۱۳۹۴/۱/۶
بازديد :
۳۱۵ مرتبه
نظرات