مرا به خاطر داشته باش
آغاز به کار

سلام؛ قدمتان روی چشم/ ممنونم از اینکه کلیک رنجه فرمودید، خواهشمندم چند دقیقه با حوصله و دقّت، نکات زیر را بخوانید:

1) قبل از هرگونه فعالیتی در سایت، و برای اینکه خسته نشوید و بتوانید از وقت بیشتر استفاده کنید، این مطلب " آشنایی با فضای سایت " را بخوانید.

2) اگر میخواهید، پیام یا مطلبی که برای سایر بازدیدکنندگان نیز مفید است، را برایم ارسال کنید، از طریق بخش پرسش و پاسخ اقدام نمایید.

3) سوالات خودتان را از لینک "ارسال پرسش" ثبت نمایید، و برای آگاهی از پاسخ، ظرف چند روز آینده، مجدداً به سایت مراجعه نمایید.

4) قبل از ثبت سوال و یا درخواست مشاوره، کمی در سایت گردش کنید، شاید، پاسخ سوال شما در سایت مطرح شده باشد.

5) حتما نظرات خودتان را در ذیل هر مطلب، ثبت نمایید، تا اطلاع ثانوی، لینک "تماس با من" غیر فعال است و تمامی سوالات را از طریق لینک "ارسال پرسش جدید" ثبت نمایید.

6) برای ثبت هرگونه پیام، یا نظری در این سایت، باید، ثبت نام کنید. (لینک آن بالای تصویر من، موجود است) "راهنمای عضویت"

7) امتیاز دادن به یادداشتها و مطالب باعث میشود که دیگران را در خواندن مطالب مفیدتر یاری کنید، چه خوب است که بعد از استفاده از مطالب، به این نکته توجه فرمایید.

8) اگر دسترسی به اینترنت برایتان دشوار است، پیشنهادم این است که به لینک "عضویت در سامانه پیامکی" مراجعه کنید.

9) از اخلاق پسندیده این است که، مطالب را بدون ذکر منبع، منتشر نکنید، رعایت این مساله، نشانه حسن رفتار و شخصیت شماست و ما را در ترویج معارف دینی، یاری می کند. 

با تشکر فراوان از شما مخاطب محترم و نازنین

یا علی

پیوندها
مجتمع مذهبی فرهنگی امام رضا علیه السلام - تهرانپنل پیامک رایگانپیکس بلاکشبکه تبلیغدفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله)پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمرکز مدیریت حوزه علیمه خراسانطلبه پاسخگورادیومونسبک زندگی موسسه راه روشنمدرسه علمیه سیادت خراسانعضویت در سامانه پیامکی 3000872030

اتاق مشاوره روزنامه خراسان "به دلیل اعتیاد پدرم، از اقدام به ازدواج خجالت می کشم"

اتاق مشاوره روزنامه خراسان "به دلیل اعتیاد پدرم، از اقدام به ازدواج خجالت می کشم"
به دلیل اعتیاد پدرم، از اقدام به ازدواج خجالت می کشم
پسری هستم ۲۴ ساله. می خواهم ازدواج کنم، اما خجالت می کشم به خانواده ام بگویم. درآمد بدی هم ندارم، اما چون پدرم معتاد است خجالت می کشم این موضوع را به خانواده طرف مقابل بگویم.
 
باسلام. برادر گرامی، سن شما سن مناسبی برای ازدواج است البته اگر شرایط عمومی و خصوصی برای انتخاب همسر و تشکیل خانواده را دارا باشید. از بین شرایط می توان پایان خدمت سربازی و داشتن یک شغل ثابت حتی با درآمد کم را از جمله ضروری ترین موارد دانست. پس از اطمینان از فراهم بودن این دو پیش شرط اساسی با توکل بر خدا و کمک گرفتن از واسطه های آبرومند نسبت به خواستگاری و انتخاب همسر اقدام کنید.
 
از خویشاوندان خود کمک بگیرید
به نظر می رسد اگر در فضایی که بزرگ ترهای شما واسطه شوند و خانواده طرف مقابل شناخت لازم و کافی و صحیحی از شخص خود شما داشته باشند، اعتیاد پدر نباید مانعی برای ازدواج شما باشد. فقط راه حل این است که توسط یک واسطه بزرگتر و آبرومند و مورد قبول طرفین این مسئله را در میان بگذارید و اگر واقعا فرد سالمی هستید و به هیچ وجه با اعتیاد پدرتان موافق نیستید، یقین بدانید که خداوند هم شما را کمک می کند. بیشتر احساس می شود، خجالت شما به خاطر اعتیاد پدر است نه اینکه خدای نکرده، سرخوردگی داشته باشید یا احساس حقارت کنید. اگر از نظر برقراری ارتباط و خودباوری مشکلی ندارید می توانید با گفت وگو این مسئله را صادقانه با خانواده دختر در میان بگذارید، البته کاملا معقول و منطقی است که خانواده دختر به خاطر دلسوزی و اهمیت قائل شدن برای آینده فرزندشان و همچنین حفظ آبرو، احتیاط کنند و شاید با این مسئله مخالفت کنند اما اگر توسط یک واسطه امین و تاثیرگذار، بتوانید اعتماد آنان را جلب کنید، به راحتی می توانید برای ازدواجتان پا پیش بگذارید.
 
حساب خود را از اعتیاد جدا کنید
نکته دیگری که مهم است و باید به آن اشاره شود، این است که اگر پدرتان با شما و در کنار خانواده تان زندگی می کند، می توانید از او بخواهید که به خاطر آینده شما اعتیادش را ترک کند واگر زندگیتان جدا از اوست، می توانید به خانواده دختر اطمینان خاطر دهید که به خاطر این ارتباط دور، ان شاءا... مشکلی در آینده پیش نمی آید و برای دخترشان تهدیدی نیست.
 
اگر سابقه و رفتار شما در گذشته به گونه ای بوده است که اطرافیان و دوستان وآشنایان از شما به نیکی یاد کنند، می توانید با ارجاع خانواده دختر خانم، به تحقیق از همسایگان، اهل محل و آشنایان، به آنان اطمینان خاطر دهید که شما همچون پدرتان نیستید و امکان اینکه به اعتیاد گرایش پیدا کنید بسیار کم یا صفر است.
 
سخنی با خوانندگان
در پایان خوب است خوانندگان محترم بدانند که نباید معایب، نواقص و اشتباهات دیگران و والدین را به پای جوانان گذاشت، بلکه در واقع موارد بسیار زیادی دیده شده که تجربه هم آن را تایید می کند، نسبت های خویشاوندی در خانواده هایی که فردی به اعتیاد مبتلاست، با وجود تاثیرگذاری و تاثیرپذیری، نتوانسته، مانع از پیشرفت دخترها و پسران و یا باعث گرایش آنها به اعتیاد شود بلکه در مقابل بسیار انسان های کامل و خوب و باشخصیتی تربیت یافته اند که این امر نشان از این دارد که آدمی خودش مسئول اعمال خودش است.
 
حجت الاسلام علی فروتن
مشاور خانواده
امتياز شما :
 
۰ راي
ارسال :
۱۳۹۴/۴/۶
بازديد :
۳۹۹ مرتبه
نظرات