مرا به خاطر داشته باش
آغاز به کار

سلام؛ قدمتان روی چشم/ ممنونم از اینکه کلیک رنجه فرمودید، خواهشمندم چند دقیقه با حوصله و دقّت، نکات زیر را بخوانید:

1) قبل از هرگونه فعالیتی در سایت، و برای اینکه خسته نشوید و بتوانید از وقت بیشتر استفاده کنید، این مطلب " آشنایی با فضای سایت " را بخوانید.

2) اگر میخواهید، پیام یا مطلبی که برای سایر بازدیدکنندگان نیز مفید است، را برایم ارسال کنید، از طریق بخش پرسش و پاسخ اقدام نمایید.

3) سوالات خودتان را از لینک "ارسال پرسش" ثبت نمایید، و برای آگاهی از پاسخ، ظرف چند روز آینده، مجدداً به سایت مراجعه نمایید.

4) قبل از ثبت سوال و یا درخواست مشاوره، کمی در سایت گردش کنید، شاید، پاسخ سوال شما در سایت مطرح شده باشد.

5) حتما نظرات خودتان را در ذیل هر مطلب، ثبت نمایید، تا اطلاع ثانوی، لینک "تماس با من" غیر فعال است و تمامی سوالات را از طریق لینک "ارسال پرسش جدید" ثبت نمایید.

6) برای ثبت هرگونه پیام، یا نظری در این سایت، باید، ثبت نام کنید. (لینک آن بالای تصویر من، موجود است) "راهنمای عضویت"

7) امتیاز دادن به یادداشتها و مطالب باعث میشود که دیگران را در خواندن مطالب مفیدتر یاری کنید، چه خوب است که بعد از استفاده از مطالب، به این نکته توجه فرمایید.

8) اگر دسترسی به اینترنت برایتان دشوار است، پیشنهادم این است که به لینک "عضویت در سامانه پیامکی" مراجعه کنید.

9) از اخلاق پسندیده این است که، مطالب را بدون ذکر منبع، منتشر نکنید، رعایت این مساله، نشانه حسن رفتار و شخصیت شماست و ما را در ترویج معارف دینی، یاری می کند. 

با تشکر فراوان از شما مخاطب محترم و نازنین

یا علی

پیوندها
مجتمع مذهبی فرهنگی امام رضا علیه السلام - تهرانپنل پیامک رایگانپیکس بلاکشبکه تبلیغدفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله)پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمرکز مدیریت حوزه علیمه خراسانطلبه پاسخگورادیومونسبک زندگی موسسه راه روشنمدرسه علمیه سیادت خراسانعضویت در سامانه پیامکی 3000872030

اتاق مشاوره روزنامه خراسان "دختری که روزی 20 بار جلوی آینه می رود"

اتاق مشاوره روزنامه خراسان "دختری که روزی 20 بار جلوی آینه می رود"
روی ظاهر خود خیلی حساس شده ام
دختری 14 ساله ام. مدت زیادی است که به شدت روی ظاهرم حساس شده ام. مثلا روزی 20 بارجلوی آینه می روم لطفا راهکار ارائه کنید، خسته شدم.
 
با سلام. در سنی که آغاز یا میانه راه بلوغ جسمی است، این مسئله تا حدودی طبیعی است. فوران حس زیبایی طلبی، کمال طلبی، تایید طلبی، در دختران باعث می شود که برای زیباتر و جذاب شدن وقت زیادی را صرف کنند.
 
نیاز به تایید و تعریف، یک حس غریزی
مخاطب گرامی، خوب است بدانید که انسان ها نیازمند تایید دیگران هستند و اینکه دیگران از آن ها تعریف و تمجید کنند و نسبت به کمالات و داشته هایشان واکنش مطلوب نشان دهند، جزو ذات هر انسانی است که از وجود او تفکیک ناپذیر است. وجود این حس در حد معمول در انسان نه تنها بد نیست بلکه بسیار ضروری و خوب است، چرا که اگر برخی انسان ها برایشان مهم نبود که دیگران درباره آن ها چه فکری می کنند و نیازی به تشویق، تایید و تعریف دیگران نداشتند، اصلا و ابدا در مسیر پیشرفت و موفقیت قدم بر نمی داشتند و می توان گفت درصد بالایی از ایجاد انگیزه و تقویت اراده برای دست یافتن به قله های موفقیت به خاطر افتخار آفرینی و جلب رضایت دیگران است.
 
زیاده روی در جلب نظر دیگران
اما وقتی توجه انسان به جلب نظر و کسب تایید و تعریف دیگران با زیاده روی همراه شود و به گونه ای شود که فرد برای تصمیمات و رفتارهایش هیچ دلیل و استدلال دیگری جز کسب تایید دیگران و خوشامد و پسند آن ها نداشته باشد، نه تنها حس مثبت و مفیدی نیست بلکه یک نوع اختلال رفتاری محسوب می شود. این نکته را به خاطر داشته باشید که تایید طلب بودن، باعث تاثیرپذیر شدن انسان می شود، یعنی تا حدی انسان را آسیب پذیر می کند که اگر نسبت به کوچک ترین مسائل، مورد ستایش و تایید دیگران قرار نگیرد، به شدت رنجور و ناراحت می شود. خوب است که انسان روی رفتارش، کمی تامل کند و پشتوانه تمامی کارهایش یک استدلال معقول باشد، مثلا شما برای هر بار رفتن جلوی آینه باید با خودت فکر کنی که دلیل این کار چیست؟ و چه فایده ای دارد؟ با توجه و تامل رفتارهای انسان متعادل می شود، دیگر نظر دیگران همیشه مهم نیست و با حرف و نظر دیگران متاثر نمی شود، بلکه برای تشخیص راه درست فکر می کند و از عقلش کمک می گیرد و هر کاری را که عقلش حکم کند صحیح است انجام می دهد.
 
وسواس خود را رفع کنید
این که شما روزی 20 بار جلوی آینه می روید، بیشتر احساس می شود به خاطر تایید طلبی دیگران است و اینکه ظاهرتان را به گونه ای تنظیم کنید که از نظر دیگران ایراد و اشکالی نداشته باشد. این رفتار در شما به یک وسواس مزمن تبدیل شده است و تنها راه ترک آن، این است که بدانید نباید ظاهرتان را طبق نظر دیگران و خواسته آن‌ها یا برای تایید دیگران بسازید. اگر نسبت به خواسته دیگران حساس هستید، در حقیقت یک نوع ضعف در شما وجود دارد که باید سریعا آن را برطرف کنید. می توانید در این راه، از تکنیک های کسب اعتماد به نفس کمک بگیرید. در صورتی که بتوانید اعتماد و عزت نفس را در خود تقویت کنید، دیگر نیازی به این نمی بینید که بخواهید بر خلاف میل باطنی خود، کاری را انجام دهید که به وسیله آن، توجه دیگران را جلب کنید. به علاوه، به این نکته دقت کنید که راه های بسیار زیاد دیگری برای کسب تایید دیگران وجود دارد که موفقیت در تحصیل، کسب مهارت در آشپزی و یا مهارت های ورزشی از آن جمله است.
 
حجت الاسلام علی فروتن/ کارشناس ارشد مشاوره خانواده
 
امتياز شما :
 
۰ راي
ارسال :
۱۳۹۴/۵/۱۰
بازديد :
۳۸۶ مرتبه
نظرات