مرا به خاطر داشته باش
آغاز به کار

سلام؛ قدمتان روی چشم/ ممنونم از اینکه کلیک رنجه فرمودید، خواهشمندم چند دقیقه با حوصله و دقّت، نکات زیر را بخوانید:

1) قبل از هرگونه فعالیتی در سایت، و برای اینکه خسته نشوید و بتوانید از وقت بیشتر استفاده کنید، این مطلب " آشنایی با فضای سایت " را بخوانید.

2) اگر میخواهید، پیام یا مطلبی که برای سایر بازدیدکنندگان نیز مفید است، را برایم ارسال کنید، از طریق بخش پرسش و پاسخ اقدام نمایید.

3) سوالات خودتان را از لینک "ارسال پرسش" ثبت نمایید، و برای آگاهی از پاسخ، ظرف چند روز آینده، مجدداً به سایت مراجعه نمایید.

4) قبل از ثبت سوال و یا درخواست مشاوره، کمی در سایت گردش کنید، شاید، پاسخ سوال شما در سایت مطرح شده باشد.

5) حتما نظرات خودتان را در ذیل هر مطلب، ثبت نمایید، تا اطلاع ثانوی، لینک "تماس با من" غیر فعال است و تمامی سوالات را از طریق لینک "ارسال پرسش جدید" ثبت نمایید.

6) برای ثبت هرگونه پیام، یا نظری در این سایت، باید، ثبت نام کنید. (لینک آن بالای تصویر من، موجود است) "راهنمای عضویت"

7) امتیاز دادن به یادداشتها و مطالب باعث میشود که دیگران را در خواندن مطالب مفیدتر یاری کنید، چه خوب است که بعد از استفاده از مطالب، به این نکته توجه فرمایید.

8) اگر دسترسی به اینترنت برایتان دشوار است، پیشنهادم این است که به لینک "عضویت در سامانه پیامکی" مراجعه کنید.

9) از اخلاق پسندیده این است که، مطالب را بدون ذکر منبع، منتشر نکنید، رعایت این مساله، نشانه حسن رفتار و شخصیت شماست و ما را در ترویج معارف دینی، یاری می کند. 

با تشکر فراوان از شما مخاطب محترم و نازنین

یا علی

پیوندها
مجتمع مذهبی فرهنگی امام رضا علیه السلام - تهرانپنل پیامک رایگانپیکس بلاکشبکه تبلیغدفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله)پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمرکز مدیریت حوزه علیمه خراسانطلبه پاسخگورادیومونسبک زندگی موسسه راه روشنمدرسه علمیه سیادت خراسانعضویت در سامانه پیامکی 3000872030

گناه خود ارضایی بیشتر است یا زنا و همجنس بازی؟؟؟

گناه خود ارضایی بیشتر است یا زنا و همجنس بازی؟؟؟

یکی از دوستان برای من یک پیامک فرستاد که آیا گناه خود ارضائی بیشتر است یا زنا و هم جنس بازی؟

من هم به جهت اینکه با پیامک برایم مقدور نبود که جواب کامل را بدهم، لذا این سوال را در این جا مطرح می کنم و پاسخش را نیز می دهم، و اما جواب:

گناه یعنی شکستن حرمت خداوند متعال، و این حرمت در هیچ حالی نباید شکسته شود، واما وقتی که شکسته شد نمیشه گفت، شدیدتر از گناه دیگر است، بلکه همه حرمت شکنی ها بسیار شدید است نباید این چنین اتفاقی بیفتد، آنچه که در گناه شدیدتر و ضعیف تر است، عقوبت و مجازات آن گناه است، که بعضی گناهان عذاب کمتری دارند و بعضی دیگر عذاب بیشتری، اما باید به این نکته توجه داشت که از همه گناهان بدتر، استصغار الذنب است، یعنی کوچک شمردن گناه که شیطان به دنبال این است که جرأت عبد را در ارتکاب گناه با کوچک نشان دادن گناه بالا ببرد، و نباید از این مساله غافل شد که خود ارضایی و زنا و لواط هر سه گناهی کبیره و بسی بزرگ می باشند، مبادا شیطان از آن جهت که خود ارضایی گناهی فردی است ولی زنا ولواط گناهی جمعی است، انسان را به انحراف بکشاند و گناه را توجیه کند.

اگر دانستن شدیدتر و ضعیف تر بودن گناه، باعث می شود که گناه کوچک تر را مرتکب شوی و با خودت توجیه کنی که بهتر است از اینکه آن گناه بزرگتر را انجام بدهم، باید بگویم این رسوایی بزرگ فکری و اعتقادی است که همه و همه نشان از فعالیت بسیار قوی شیطان در قلب ها و سینه های جوانان و مردم می باشد.

خداوند همه ما را از ارتکاب گناه، محافظت کند و پناه می بریم به خداوند از شر شیطان لعین و رجیم

امتياز شما :
 
۴۸ راي
ارسال :
۱۳۹۱/۹/۲۴
بازديد :
۱۲۰۸۱ مرتبه
نظرات
العبد المخطی   »   ۱۳۹۱/۱۰/۱۵ ۱۳:۳۹
۱-+۶

لسلام علیکم الحاج الکرام کیف حالک؟ انا اطلب منک لاجابه السوالی الشرعیه و اما نص السوالی لماذا بعد الخروج المنی ام نطفه الرجال ینبغی هم یبادرون بالغسل الجنابه؟ هل کان لهذا الحکم ادله العلمیه؟ ماهو فرق الغاسل و مع غیر الغاسل؟ ماهو تاثیر الغسل الجنابه علی البدن الرجال؟ لماذا الرجال مکلف با الاغتسال کل البدنهم؟ لم لا یکفی اغتسال مکان المخرج المنی؟ شکرا لک یا اخی الی اللقا

پاسخ مدیر سایت

سلام بزرگوار، معلومه که شما فارسی می فهمی، ببین برادرم، بعضی از احکام شرعی، حکمت و علتی دارند که ما نمی دانیم و نمی توانیم به آن پی ببریم، و بعضی دیگر را دین بیان نموده، اما انچه که واضح است این است که احکامی مثل وجوب غسل جنابت و غیره قطعا مصلحت ها و حکمت های مهمی دارد، و امروزه از نظر علمی ثابت شده است که چون انسان در حال جنابت به اوج ارگاسم جنسی رسیده، و تمامی سلول های عصبی بدنش در اثر تحریک سیستم عصبی از حالت عادی خارج شده اند، برای کسب آرامش و جبران نیرو وقوه از دست رفته، غسل جنابت و شستشوی بدن، به کیفیتی که در دستورات دینی به آن اشاره شده است برایش مفید است. البته این حکم مختص به مردان نیست، این حکم شامل حال بانوان نیز می شود، قطعا برای این حکم ادله علمیه موجود است و بین کسی که غسل کرده و آن کسی که غسل نکرده، فرق زیادی است. و تنها فرقش همین است که خستگی و کسالت در وجودش محسوس است و از آن طرف نشاط و شادابی را بعد از غسل حس می کند. یا علی و من الله التوفیق فی جمیع الامور

معترض   »   ۱۳۹۱/۱۰/۱۶ ۲۰:۳۱
۲-+۷

الان این جواب فقهی بود؟ شما که به صورت روانشناسی جواب دادی؟ نه عزیزم زنا و همجنس بازی گناهش بیشتر است. این نکات آخلاقی که هم مدیر سایت گفتند در جای خود درست است. باز همجنسبازی گناهش از زنا بیشتر است.

پاسخ مدیر سایت

بزرگوار، من که نگفتم صد در صد گناه یکی از یکی دیگه بیشتر است من بین مباحث تفکیک کردم، خوبه شما هم به این نکته توجه کنی. یا علی و من الله التوفیق فی جمیع الامور

x   »   ۱۳۹۱/۱۲/۹ ۱۱:۵۸
۱۳-+۱۵

پس این جوونای بدبختی که نمیتونن ازدواج کنن خودارضایی نکند حتی ازحالت فکریش پس چیکارکنن؟

پاسخ مدیر سایت

 این چه حرفی است؟ مگر ازدواج نکردن دلیل جایز بودن خودارضایی است؟!؟!؟ این چه تصور و توهم غلطی است که بین جوانها رایج شده است؟ فکر گناه انسان را به گناه وا می دارد، لذا از فکر گناه هم باید پرهیز کرد و به خداوند متعال از افکار گناه آلود باید پناه برد. اگر به خدا توکل کنند و با تذکراتی که مکررا بیان کردم، در مسیر انجام وظیف(ازدواج) قدم بردارند خدا هم یاریشان می کند و می توانند با سادگی و راحتی ازدواج کنند و ایمانشان را حفظ کنند. یا علی و من الله التوفیق فی جمیع الامور