می خواستم بگم، انتظار مفهومی بس عمیق و با ارزش است. برای دوستانی که مایل هستند به صورت مختصر و خلاصه ویژگی های یک منتظر حقیقی را به صورت موردی بیان می کنم و از خداوند متعال عاجزانه می خواهم که به ما مقام یک منتظر حقیقی را ارزانی فرماید، و ما را یک منتظر حقیقی قرار دهد، ان شاء الله تعالی
 
1) انتظار یعنی چشم به راه بودن، یک منتظر، مضطرب است، نگران است، بی تاب است، چشمش به راه است تا مولا بیاید. دست روی دست هم نمی گذارد، گناه نمی کند. پس من منتظر نیستم.
 
2) آنکه در انتظار مهدی است، سر از پا نمی شناسد، و در تلاش است تا خود و محیط اطراف خود را برای آمدن مولا، آماده کند و موانع حضور او را برطرف سازد. پس من منتظر نیستم.
 
3) پیامبر اکرم فرموده اند: بهترین اعمال امت من، انتظار فرج است. اگر من عامل بهترین اعمال باشم، که حوائج و خواسته های خودم را بر مولایم مقدم نمی دارم. پس من منتظر نیستم.
 
4) از وظایف منتظر، شناخت امام است، من که حتی یاد حضرتش را در ذهن ندارم، چگونه می توانم بگویم، شناخت حضرتش را دارم. پس من منتظر نیستم.
 
5) از وظایف منتظر الگو پذیری از مولاست، من که همه را غیر از مولایم قبول دارم و او فرموده نماز اول وقت بخوان، برای فرج من دعا کن، به پدر و مادرت احترام بگذار، و . . .  اما بر خلاف اوامر او عمل می کنم، یعنی مولایم الگوی اول و نمونه و برتر اعمال من نیست. پس من منتظر نیستم.
 
6) از وظایف منتظر این است که به یاد امامش باشد، من که در نمازم که باید به یاد خدا باشم و حضور قلب داشته باشم اما ندارم، پس در لحظات روزمره ام هم به یاد مولایم نیستم، تنها یاد کافی نیست، یاد مولا باشی و یار او باشی نه اینکه یاد مولا باشی و بار او باشی. پس من منتظر نیستم.
 
7) کسی منتظر حقیقی است که در راستای وحدت و همدلی شیعیان قدم بردارد، من که با غیبت و تهمت و حسادت و . . . غیر از شکستن دل مولایم کاری ندارم. پس من منتظر نیستم.
 
8) باید در مقابل بدعت ها و انحرافات و رواج منکرات و زشتی ها در دین ایستادگی کنم، اما در خلوتها، مولایم را فراموش می کنم. پس من منتظر نیستم.
 
9) باید همچون مولایم دست ناتوان را بگیرم و کمکش کنم، اما هرکسی به فکر خودش است، از نشانه های آخر الزمان است که: " کل یدعو الی نفسه" هر کسی مردم را به سوی خودش می کشاند و از در خانه خدا و اهل بیت آنها را دور می سازد. من دل ضعیفان را بسیار شکستم. پس من منتظر نیستم.
 
اگر این ویژگی ها را داشته باشم منتظر هستم. پس بکوشیم برای لبیک به مولایمان.
 
حضرتش عجل الله تعالی فرجه الشریف فرموده است: 
 
.::"" إنا غیر مهملین لمراعاتکم و لا ناسین لذکرکم ""::.
 
::. ما در یاری شما کوتاهی نداریم و از یاد شما غافل نیستیم .::
 
یا بقیة الله أدرکنی