مرا به خاطر داشته باش
آغاز به کار

سلام؛ قدمتان روی چشم/ ممنونم از اینکه کلیک رنجه فرمودید، خواهشمندم چند دقیقه با حوصله و دقّت، نکات زیر را بخوانید:

1) قبل از هرگونه فعالیتی در سایت، و برای اینکه خسته نشوید و بتوانید از وقت بیشتر استفاده کنید، این مطلب " آشنایی با فضای سایت " را بخوانید.

2) اگر میخواهید، پیام یا مطلبی که برای سایر بازدیدکنندگان نیز مفید است، را برایم ارسال کنید، از طریق بخش پرسش و پاسخ اقدام نمایید.

3) سوالات خودتان را از لینک "ارسال پرسش" ثبت نمایید، و برای آگاهی از پاسخ، ظرف چند روز آینده، مجدداً به سایت مراجعه نمایید.

4) قبل از ثبت سوال و یا درخواست مشاوره، کمی در سایت گردش کنید، شاید، پاسخ سوال شما در سایت مطرح شده باشد.

5) حتما نظرات خودتان را در ذیل هر مطلب، ثبت نمایید، تا اطلاع ثانوی، لینک "تماس با من" غیر فعال است و تمامی سوالات را از طریق لینک "ارسال پرسش جدید" ثبت نمایید.

6) برای ثبت هرگونه پیام، یا نظری در این سایت، باید، ثبت نام کنید. (لینک آن بالای تصویر من، موجود است) "راهنمای عضویت"

7) امتیاز دادن به یادداشتها و مطالب باعث میشود که دیگران را در خواندن مطالب مفیدتر یاری کنید، چه خوب است که بعد از استفاده از مطالب، به این نکته توجه فرمایید.

8) اگر دسترسی به اینترنت برایتان دشوار است، پیشنهادم این است که به لینک "عضویت در سامانه پیامکی" مراجعه کنید.

9) از اخلاق پسندیده این است که، مطالب را بدون ذکر منبع، منتشر نکنید، رعایت این مساله، نشانه حسن رفتار و شخصیت شماست و ما را در ترویج معارف دینی، یاری می کند. 

با تشکر فراوان از شما مخاطب محترم و نازنین

یا علی

پیوندها
مجتمع مذهبی فرهنگی امام رضا علیه السلام - تهرانپنل پیامک رایگانپیکس بلاکشبکه تبلیغدفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله)پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمرکز مدیریت حوزه علیمه خراسانطلبه پاسخگورادیومونسبک زندگی موسسه راه روشنمدرسه علمیه سیادت خراسانعضویت در سامانه پیامکی 3000872030

نشانه منافق

نشانه منافق

اصل اساسی در نجات از فتنه:

(پیشبردی ایدئولوژیک در آستانه انتخابات)

خیلی سخته که جوری رفتار کنی که همه ازت راضی باشن، و اساسا نباید اینطور رفتار کرد، (مگر در بعضی موارد خاص به جهت فرمان الهی مثل رضایت پدر و مادر و همسر و خانواده همسر) بلکه در پای اعتقادات و مبانی مسلم و موجه جهان بینی، باید قاطعیت به خرج داد و ایستادگی کرد، حتی اگر دیگران خوششان نیاید، این وسط کسانی که به هر نحوی به دنبال جلب رضایت دیگران و به عبارت دیگر در پی جلب نظر و توجه و تایید دیگران هستند، مضافا بر اینکه مبتلا به ضعف شخصیتی می باشند و آفت تایید طلبی که باعث تخریب اخلاص و صفای امور ارزشی می شود، به جانشان افتاده، منافق هم هستند، و این نشانه منافق، در حقیقت خود یک معنای نفاق است، کسی که همه را راضی نگه می دارد، و اساسا به دنبال رضایتمندی همگان هست. حضرت امیر علی ابن ابیطالب صلوات الله علیه که معصوم و تواناترین انسانها بودند، نه تنها به دنبال جلب رضایت همگان نبودند بلکه در بسیاری از موارد به جهت اجرای عدالت و تثبیت ارزشها حتی به قیمت دلگیر شدن نزدیکانشان، اما کاری نمی کردند تا رضایت همه جلب شود. بعضی ها در عملکرد و روابط اجتماعیشان با سفید و سیاه جمع می شوند و به بهانه خاکستری اندیشیدن، از همه جوانب برای رسیدن به اغراض و اهداف شوم خود، سوء استفاده می کنند و خودشان را به زمین و آسمان می زنند، که پس از کسب جاه و مقام و جایگاهی، به مقاصد و مطامع دنیایی خودشان دست یابند.

معنای دیگر نفاق دو رویی است که در حقیقت مکمل معنای اول است، در پشت پرده نوعی برخورد با عداوت و در ظاهر تعاملی دوستانه، که من به شخصه بسیار دیدم، و در جامعه زیاد شده است چه نفاق فردی و چه نفاق جمعی . . .

البته نزدیک به انتخابات این گونه برخوردها بیشتر می شود، کسانی که تا دیروز با مقام معظم رهبری مخالفت می کردند، امروز ادعای پیروی از رهبری را دارند، که رای جمع کنند، به شعور مردم توهین می کنند، گویی مردم را هالو گیر آورده اند . . .

حضرت امیر می فرماید منافق را بشناس و بپرهیز از تعامل با او

یا علی 

و من الله التوفیق فی جمیع الامور

امتياز شما :
 
۰ راي
ارسال :
۱۳۹۱/۱۰/۱۹
بازديد :
۵۸۹ مرتبه
نظرات