مرا به خاطر داشته باش
آغاز به کار

سلام؛ قدمتان روی چشم/ ممنونم از اینکه کلیک رنجه فرمودید، خواهشمندم چند دقیقه با حوصله و دقّت، نکات زیر را بخوانید:

1) قبل از هرگونه فعالیتی در سایت، و برای اینکه خسته نشوید و بتوانید از وقت بیشتر استفاده کنید، این مطلب " آشنایی با فضای سایت " را بخوانید.

2) اگر میخواهید، پیام یا مطلبی که برای سایر بازدیدکنندگان نیز مفید است، را برایم ارسال کنید، از طریق بخش پرسش و پاسخ اقدام نمایید.

3) سوالات خودتان را از لینک "ارسال پرسش" ثبت نمایید، و برای آگاهی از پاسخ، ظرف چند روز آینده، مجدداً به سایت مراجعه نمایید.

4) قبل از ثبت سوال و یا درخواست مشاوره، کمی در سایت گردش کنید، شاید، پاسخ سوال شما در سایت مطرح شده باشد.

5) حتما نظرات خودتان را در ذیل هر مطلب، ثبت نمایید، تا اطلاع ثانوی، لینک "تماس با من" غیر فعال است و تمامی سوالات را از طریق لینک "ارسال پرسش جدید" ثبت نمایید.

6) برای ثبت هرگونه پیام، یا نظری در این سایت، باید، ثبت نام کنید. (لینک آن بالای تصویر من، موجود است) "راهنمای عضویت"

7) امتیاز دادن به یادداشتها و مطالب باعث میشود که دیگران را در خواندن مطالب مفیدتر یاری کنید، چه خوب است که بعد از استفاده از مطالب، به این نکته توجه فرمایید.

8) اگر دسترسی به اینترنت برایتان دشوار است، پیشنهادم این است که به لینک "عضویت در سامانه پیامکی" مراجعه کنید.

9) از اخلاق پسندیده این است که، مطالب را بدون ذکر منبع، منتشر نکنید، رعایت این مساله، نشانه حسن رفتار و شخصیت شماست و ما را در ترویج معارف دینی، یاری می کند. 

با تشکر فراوان از شما مخاطب محترم و نازنین

یا علی

پیوندها
مجتمع مذهبی فرهنگی امام رضا علیه السلام - تهرانپنل پیامک رایگانپیکس بلاکشبکه تبلیغدفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله)پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمرکز مدیریت حوزه علیمه خراسانطلبه پاسخگورادیومونسبک زندگی موسسه راه روشنمدرسه علمیه سیادت خراسانعضویت در سامانه پیامکی 3000872030

اطلاعیه پذیرش حوزه علمیه خراسان

اطلاعیه پذیرش حوزه علمیه خراسان

نمی دانم علاقه مند به حوزه هستید یا نه، یا به عبارت صحیح تر، علاقه مند به تحصیل علوم حوزوی یا آشنایی با علوم اسلامی، ولی خوب است به این مساله کمی فکر کنید یا دقت کنید، که سالیانه، به طور متوسط متقاضیان ورود به حوزه علمیه و دانشگاه، چه تعدادی از افراد جامعه ما را تشکیل می دهند و مقیاس این دو نهاد علمی از جهت داوطلب تحصیل چقدر است؟

تا آنجایی که آمار نشان می دهد (سال گذشته)، در تمامی مقاطع، سالیانه بیش از دو میلیون داوطلب شرکت در کنکور دانشگاه ها اعم از آزاد و دولتی و غیره می باشند و از این بین تنها حدود 20 تا 30 هزار نفر، داوطلب شرکت در آزمون حوزه "خواهران - برادران" می باشند، و این مقیاس یک صدم، در منظر پاتولوژی مطلق (آسیب شناسی) بحرانی است برای نیاز کشور، در جذب و آموزش و ارائه رهبران فکری و روحی و معنوی آحاد جامعه، (یعنی طلاب و روحانیون کارآمد) که با نگاه منشاء شناسانه، اولین روزنه های آن از سوی دستگاه آموزش و پرورش کشور و خانواده ها، و همچنین عملکرد ضعیف حوزه های علمیه در زمینه ایجاد انگیزه و اطلاع رسانی، مشاهده می شود.

لذا تنها نکته ای که توجه شما را به آن جلب می کنم حدیث بسیار زیبایی است از رسول اکرم، برای آن دسته از دوستانی که علاقه مند به تحصیل در حوزه هستند اما با موانعی رو برو میبباشند:

جَامِعُ الْأَخْبَارِ، رُوِیَ عَنِ النَّبِیِّ ص: أَنَّهُ نَظَرَ إِلَى بَعْضِ الْأَطْفَالِ فَقَالَ وَیْلٌ‏ لِأَطْفَالِ آخِرِ الزَّمَانِ‏ مِنْ آبَائِهِمْ فَقِیلَ یَا رَسُولَ اللَّهِ مِنْ آبَائِهِمُ الْمُشْرِکِینَ فَقَالَ لَا مِنْ آبَائِهِمُ الْمُؤْمِنِینَ لَا یُعَلِّمُونَهُمْ شَیْئاً مِنَ الْفَرَائِضِ وَ إِذَا تَعَلَّمُوا أَوْلَادُهُمْ مَنَعُوهُمْ وَ رَضُوا عَنْهُمْ بِعَرَضٍ یَسِیرٍ مِنَ الدُّنْیَا فَأَنَا مِنْهُمْ بَرِی‏ءٌ وَ هُمْ مِنِّی بِرَاء  (1)

 

ترجمه:
وقتی که رسول الله به کودکان نظاره می کردند، فرمودند وای به کودکان آخر الزمان از جهت پدرانشان.
اصحاب پرسیدند یا رسول الله پدرانی که کافر و مشرک هستند؟
پیامبر فرمودند : نه پدرانی که اهل ایمان هستند و از واجبات هیچ چیزی نمی دانند، و وقتی که فرزندانشان به دنیال یادگیری می روند، مانع می شوند و نمی گذارند فرزندانشان در راه علوم دینی تحصیل کنند و قرآن را بیاموزند و به دستورات دین آگاه شوند، و رضایتشان از فرزندانشان در مقابل مقداری کمی از درآمد دنیاست، آگاه باشید که من از آنها بیزارم و آنها نیز از من بیزارند.
 
---------------- ------------------ ---------------- -------------------- ------------------- ---------------
1) مستدرک الوسائل و مستنبط المسائل ؛ ج‏15 ؛ ص164 ؛ نورى، حسین بن محمد تقى، مستدرک الوسائل و مستنبط المسائل، 28جلد، مؤسسة آل البیت علیهم السلام - قم، چاپ: اول، 1408ق
امتياز شما :
 
۱ راي
ارسال :
۱۳۹۱/۱۱/۲۰
بازديد :
۶۳۸ مرتبه
نظرات