مرا به خاطر داشته باش
آغاز به کار

سلام؛ قدمتان روی چشم/ ممنونم از اینکه کلیک رنجه فرمودید، خواهشمندم چند دقیقه با حوصله و دقّت، نکات زیر را بخوانید:

1) قبل از هرگونه فعالیتی در سایت، و برای اینکه خسته نشوید و بتوانید از وقت بیشتر استفاده کنید، این مطلب " آشنایی با فضای سایت " را بخوانید.

2) اگر میخواهید، پیام یا مطلبی که برای سایر بازدیدکنندگان نیز مفید است، را برایم ارسال کنید، از طریق بخش پرسش و پاسخ اقدام نمایید.

3) سوالات خودتان را از لینک "ارسال پرسش" ثبت نمایید، و برای آگاهی از پاسخ، ظرف چند روز آینده، مجدداً به سایت مراجعه نمایید.

4) قبل از ثبت سوال و یا درخواست مشاوره، کمی در سایت گردش کنید، شاید، پاسخ سوال شما در سایت مطرح شده باشد.

5) حتما نظرات خودتان را در ذیل هر مطلب، ثبت نمایید، تا اطلاع ثانوی، لینک "تماس با من" غیر فعال است و تمامی سوالات را از طریق لینک "ارسال پرسش جدید" ثبت نمایید.

6) برای ثبت هرگونه پیام، یا نظری در این سایت، باید، ثبت نام کنید. (لینک آن بالای تصویر من، موجود است) "راهنمای عضویت"

7) امتیاز دادن به یادداشتها و مطالب باعث میشود که دیگران را در خواندن مطالب مفیدتر یاری کنید، چه خوب است که بعد از استفاده از مطالب، به این نکته توجه فرمایید.

8) اگر دسترسی به اینترنت برایتان دشوار است، پیشنهادم این است که به لینک "عضویت در سامانه پیامکی" مراجعه کنید.

9) از اخلاق پسندیده این است که، مطالب را بدون ذکر منبع، منتشر نکنید، رعایت این مساله، نشانه حسن رفتار و شخصیت شماست و ما را در ترویج معارف دینی، یاری می کند. 

با تشکر فراوان از شما مخاطب محترم و نازنین

یا علی

پیوندها
مجتمع مذهبی فرهنگی امام رضا علیه السلام - تهرانپنل پیامک رایگانپیکس بلاکشبکه تبلیغدفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله)پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمرکز مدیریت حوزه علیمه خراسانطلبه پاسخگورادیومونسبک زندگی موسسه راه روشنمدرسه علمیه سیادت خراسانعضویت در سامانه پیامکی 3000872030

باید قشنگـــــ ، حرف زد؟ یا حرفِ قشنگ زد؟

باید قشنگـــــ ، حرف زد؟ یا حرفِ قشنگ زد؟

می دانید که در این رسانه های امروزی، أعم از اینترنت (سایت های خبری - تحلیلی و شبکه های اجتماعی) تلوزیون و رادیو و روزنامه و غیره، بسیاری از یادداشتها را می خوانید و حس خوبی می گیرید و آنها ذهن شما را به خودشان مشغول می کنند و بیشتر به عنوان جملات و کلمات حکیمانه و یا معناگرا، محسوب می شوند و مشتریان زیادی دارند، و آنهایی که به این دست از نوشته جات علاقه مند هستند، به دیگران هم توصیه می کنند که خواننده آنها باشند به هر نحو ممکن از قبیل ارسال پیامک و تماس تلفنی و غیره، و در شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و گوگل پلاس و غیره الا ماشاء الله فراوان است و اکثر آنها دارای امتیازها و مثبت ها و لایک های فراوان می باشند و بسیاری ابراز لطف می کنند که عجب جمله ای بود و . . .

اما بدانید به راحتی این جملاتی که بسیاری از آنها بر گرفته از مغالطات ذهنی نویسنده هایشان و یا بازی با کلمات، می باشند، و به آسانی جای کلمات و جملات وحیانی امامان معصوم صلوات الله علیهم اجمعین که از سرچشمه وحی منشعب می شوند را گرفته اند.

سوال مهمی که مطرح است، و می خواهم با نظر سنجی و گفتگو دوستان را دعوت کنم به هم فکری و مشارکت در آزاد اندیشی، این است که از دیدگاه خداوند چه فرقی بین کلام و سخن ائمه معصومین و سایر انسان های حکیم است؟

خوب است فکر کنیم و باندیشیم چرا نگاه به فرمایشات اهل بیت و نقل آنها ثواب دارد؟ و چرا کلام و سخن یک انسان معمولی، این خاصیت را ندارد  و چرا این چنین ثوابی برای قرائت و نقل قول آن مطرح نشده است، آیا چون امکان اشتباه و خطا را دارد، یا به خاطر دلایلی دیگر.

و چه شده است ما را که بعضی با قشنگ حرف زدن، وقت ما را می گیرند و ذهن ما را از پرداختن به فرمایشات و توجه به سخن معصومین که نمایندگان الهی در روی زمین هستند باز می دارند. آیا قشنگ حرف زدن مهم است، یا حرف قشنگ زدن؟ و آیا حرف قشنگی غیر از کلام خداوند متعال و ائمه معصومین موجود است؟

خیلی ها نسبت به اعتقادات و نظرات خود با جمله سازی زیبا و بازی با کلمات، محتوایِ التقاطی یک تفکر و فرهنگ و ایده را زیبا، جلوه می دهند، بدون اینکه به درست یا غلط بودن آن توجه شود!!! که این آسیب دیگری از کلام انسان های معمولی وغیر معصوم است، درباره هر مسئله ای اظهار نظر می کنند و با آوردن کلمات قشنگ نظرات خودشان را به خورد افکار عوام می دهند، مراقب باشیم که زیبا صحبت کردن بعضی ها ما را از کلامِ زیبا و قشنگ خداوند متعال و ائمه معصومین غافل نکند.

امتياز شما :
 
۰ راي
ارسال :
۱۳۹۱/۱۲/۱۹
بازديد :
۲۷۱۷ مرتبه
نظرات