مرا به خاطر داشته باش
آغاز به کار

سلام؛ قدمتان روی چشم/ ممنونم از اینکه کلیک رنجه فرمودید، خواهشمندم چند دقیقه با حوصله و دقّت، نکات زیر را بخوانید:

1) قبل از هرگونه فعالیتی در سایت، و برای اینکه خسته نشوید و بتوانید از وقت بیشتر استفاده کنید، این مطلب " آشنایی با فضای سایت " را بخوانید.

2) اگر میخواهید، پیام یا مطلبی که برای سایر بازدیدکنندگان نیز مفید است، را برایم ارسال کنید، از طریق بخش پرسش و پاسخ اقدام نمایید.

3) سوالات خودتان را از لینک "ارسال پرسش" ثبت نمایید، و برای آگاهی از پاسخ، ظرف چند روز آینده، مجدداً به سایت مراجعه نمایید.

4) قبل از ثبت سوال و یا درخواست مشاوره، کمی در سایت گردش کنید، شاید، پاسخ سوال شما در سایت مطرح شده باشد.

5) حتما نظرات خودتان را در ذیل هر مطلب، ثبت نمایید، تا اطلاع ثانوی، لینک "تماس با من" غیر فعال است و تمامی سوالات را از طریق لینک "ارسال پرسش جدید" ثبت نمایید.

6) برای ثبت هرگونه پیام، یا نظری در این سایت، باید، ثبت نام کنید. (لینک آن بالای تصویر من، موجود است) "راهنمای عضویت"

7) امتیاز دادن به یادداشتها و مطالب باعث میشود که دیگران را در خواندن مطالب مفیدتر یاری کنید، چه خوب است که بعد از استفاده از مطالب، به این نکته توجه فرمایید.

8) اگر دسترسی به اینترنت برایتان دشوار است، پیشنهادم این است که به لینک "عضویت در سامانه پیامکی" مراجعه کنید.

9) از اخلاق پسندیده این است که، مطالب را بدون ذکر منبع، منتشر نکنید، رعایت این مساله، نشانه حسن رفتار و شخصیت شماست و ما را در ترویج معارف دینی، یاری می کند. 

با تشکر فراوان از شما مخاطب محترم و نازنین

یا علی

پیوندها
مجتمع مذهبی فرهنگی امام رضا علیه السلام - تهرانپنل پیامک رایگانپیکس بلاکشبکه تبلیغدفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله)پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمرکز مدیریت حوزه علیمه خراسانطلبه پاسخگورادیومونسبک زندگی موسسه راه روشنمدرسه علمیه سیادت خراسانعضویت در سامانه پیامکی 3000872030

کنترل شهوت

کنترل شهوت

سلام به نظر شما یه جوان 17یا 18ساله چطور شهوتش را کنترل کند متاسفانه جوان با خود ارضایی یا گناهان دیگر نیاز خود را تامین میکند اگر جوان ها در این سن ازدواج می کردند خیلی از مشکلات جامعه اسلامی بر طرف می شد چرا بزرگ تر ها چشم خود را روی این قضیه بسته اند.

 

پاسخ مدیر سایت، علی فروتن:
سلام/ قبل از هرچیز این تذکر ضروری و مهم را به همه جوانهایی که تفکرشان مثل شماست را باید بگویم. خوب دقت کنید، و با توجه بخوانید، شهوت و غریزه جنسی نیرو و نعمت و قدرتی نیست که به محض فشار آوردن به انسان و یا تحریک شدن، لازم باشد که انسان پاسخگوی آن باشد، تا آرام بگیرد، بلکه مبارزه با آن هم بسیار پسندیده است و دارای فواید زیادی است. بر خلاف نظریه پردازان غربی و طرفداران آزادی جنسی که معتقدند به محض تحریک قوای جنسی، انسان باید پاسخگوی آن باشد، اخیرا دانشمندان به این نتیجه رسیدند که مبارزه با قوای شهوانی (درصورتی که بیش از حد اعتدال و معمول باشد) ضروری است و موجب تقویت اراده انسان می شود. تصور جوانان این است که به محض تحریک قوه شهوانی باید از هر راهی، هر چند خودارضائی باشد، پاسخگوی شهوت بود، در حالی که این تصور و پندار غلط است و باید جوانان این تصور را در خودشان تغییر دهند تا در ذهن ناخودآگاهاشان نیز تغییر پیدا کند تا مبارزه با شهوت آسان تر شود که یکی از دلایل سختی مبارزه با شهوت این است که در ذهن ناخودآگاه این تصور ملکه شده است، که راهی به جز پاسخگویی به قوای جنسی، در هنگام تحریک نیست. که این مساله اساسا اشتباه است. و همین باعث شده است که هنگام تحریک، به غیر از ارضاء هیچ فکر دیگری به  ذهن جوان ما خطور پیدا نمی کند. مبارزه با قوای شهوانی برای تقویت اراده قبل از ازدواج یکی از مهمترین توصیه های من به جوانان است.
ازدواج بعد از این است که جوان بتواند بر شهوت خودش تسلط یابد تا نامعقول و ناخردمندانه تصمیم گیری نکند.
بزگترها هم در جوانان نمی بینند، آن عزم و اراده و توانایی برای اداره یک زندگی و تا حدی حس مسئولیت پذیری که برای تشکیل خانواده ضروری است.
امتياز شما :
 
۱ راي
ارسال :
۱۳۹۲/۱/۱۰
بازديد :
۶۴۹ مرتبه
نظرات