مرا به خاطر داشته باش
آغاز به کار

سلام؛ قدمتان روی چشم/ ممنونم از اینکه کلیک رنجه فرمودید، خواهشمندم چند دقیقه با حوصله و دقّت، نکات زیر را بخوانید:

1) قبل از هرگونه فعالیتی در سایت، و برای اینکه خسته نشوید و بتوانید از وقت بیشتر استفاده کنید، این مطلب " آشنایی با فضای سایت " را بخوانید.

2) اگر میخواهید، پیام یا مطلبی که برای سایر بازدیدکنندگان نیز مفید است، را برایم ارسال کنید، از طریق بخش پرسش و پاسخ اقدام نمایید.

3) سوالات خودتان را از لینک "ارسال پرسش" ثبت نمایید، و برای آگاهی از پاسخ، ظرف چند روز آینده، مجدداً به سایت مراجعه نمایید.

4) قبل از ثبت سوال و یا درخواست مشاوره، کمی در سایت گردش کنید، شاید، پاسخ سوال شما در سایت مطرح شده باشد.

5) حتما نظرات خودتان را در ذیل هر مطلب، ثبت نمایید، تا اطلاع ثانوی، لینک "تماس با من" غیر فعال است و تمامی سوالات را از طریق لینک "ارسال پرسش جدید" ثبت نمایید.

6) برای ثبت هرگونه پیام، یا نظری در این سایت، باید، ثبت نام کنید. (لینک آن بالای تصویر من، موجود است) "راهنمای عضویت"

7) امتیاز دادن به یادداشتها و مطالب باعث میشود که دیگران را در خواندن مطالب مفیدتر یاری کنید، چه خوب است که بعد از استفاده از مطالب، به این نکته توجه فرمایید.

8) اگر دسترسی به اینترنت برایتان دشوار است، پیشنهادم این است که به لینک "عضویت در سامانه پیامکی" مراجعه کنید.

9) از اخلاق پسندیده این است که، مطالب را بدون ذکر منبع، منتشر نکنید، رعایت این مساله، نشانه حسن رفتار و شخصیت شماست و ما را در ترویج معارف دینی، یاری می کند. 

با تشکر فراوان از شما مخاطب محترم و نازنین

یا علی

پیوندها
مجتمع مذهبی فرهنگی امام رضا علیه السلام - تهرانپنل پیامک رایگانپیکس بلاکشبکه تبلیغدفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله)پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمرکز مدیریت حوزه علیمه خراسانطلبه پاسخگورادیومونسبک زندگی موسسه راه روشنمدرسه علمیه سیادت خراسانعضویت در سامانه پیامکی 3000872030

خواستگار ندارم، چی کار کنم؟

خواستگار ندارم، چی کار کنم؟

سلام استاد من . . . . من 24 سالم اماخواستگار ندارم ازاین بابت مادرم خیلی غصه میخوره_ . . . _چکارکنم؟

 

پاسخ مدیر سایت، علی فروتن: 
سلام/(بخشی از پیامت را صلاح ندیدم منتشر کنم) نگرانی تو، نگرانی به جا و معقولی است اما هشدار می دهم که مواظب باش سبب نشود که نامعقول رفتار کنی و خدای ناکرده اقدامی کنی که غیر قابل جبران باشد. می دانم که ازدواج برای یک دختری به سن و سال شما بسیار مهم است اگر چه در ظاهر بروز ندهد، اما اگر خواستگار داشته باشد و آنها را رد کند و اقدام به ازدواج نکند، خیلی فرق دارد با آن دختری که خواستگار ندارد، که این مساله در بسیاری از موارد باعث سرخوردگی و سرشکستگی روحی می شود، اما باید بگویم که ازدواج تمام زندگی نیست، اگرچه نیمی از زندگی یک انسان است. پس نا امید نشو، و با تصمیمی صحیح، بهترین اقدام ممکن را در مسیر ازدواج و جلب خواستگار داشته باش. این نگرانی نباید باعث شود که روح و روان شما ناسالم و مضطرب شود، پس همیشه سعی کن که با تکیه و توکل و توسل به خداوند و ائمه معصومین، با این نگرانی و کمبود مبارزه کنی و در دلت با افزایش معنویت آرامشی را ایجاد کن، تا به راحتی با بحران نا امیدی مقابله کنی.
سن شما هنوز زیاد بالا نیست و فرصت ازدواج برایت فراهم است و کم نیستند خانم هایی که با فاصله ی سنی بسیار بیشتری از شما، ازدواج موفقی داشته اند و اساسا من، زیادی سن و یا نداشتن تحصیلات و ویژگی های برتر و زیبایی و . . . را دلیل بر قطع امید از دست یافتن به ازدواج موفق نمی دانم، چه بسیار مواردی را مشاهده کردم که زوجین با سن بالا و . . . و نداشتن بسیار از شرایط مناسبی که در نظر دیگران برای ازدواج شرط است، بر اثر خواست خداوند، زندگی موفقی را آغاز کرده، در حالی که اطرافیان اصلا و ابدا گمان نمی کردند که چنین شرایطی برای هریک از طرفین پیش آید. پس از طعنه و کنایه دیگران دلگیر نشو، و نگذار که یک مشت اعتقاد خرافی و بی اساس به استرس و اضطراب تو بیفزاید.
با توجه به نکاتی که گفتم، لازم است در معیارهایت برای انتخاب همسر، دقت کنی و بعد از جمع بندی، این معیارها را در لابه لای مکالمات و محاوره هایت به صورت غیر مستقیم با دوستان و آشنایان بیان کن، تا آنها بفهمند که شما اولا قصد ازدواج داری و ثانیا به دنبال همسری هستی با این ملاک ها، البته به صورتی باشد که در آن احساس نیاز و یا محتاج بودن را بروز ندهی، مثلا بگو: من از شوهر پولدار یا بی دین و بی نماز خوشم نمی آید ولی موافقم که از نظر مالی و مذهبی متناسب با خانواده ام باشد. آشنایان به عنوان معرّف شما به خواستگاران، نقش بسیار موثر دارند.
اگر تا به حال خواستگاری نداشتی می توانی در گفتگوهایت به شیوه ای، نظراتت را بیان کنی که دروغ و کذب نباشد: (( مثلا در هنگام صحبت از دوستت بپرس اگر خواستگاری داشتی با این خصوصیات . . . قبول می کردی؟ ))
این نوع مکالمه ها و گفتگوها می تواند در آشنایان انگیزه ایجاد کند و آنها را ترغیب کند که اگر موردی از آنها سراغ یک دختر خوب را گرفت، شما را معرفی کنند.
اما نکته دوم: با رعایت عفاف و حجب و حیاء، به سر و وضع ظاهری خودت برس، آراستگی و زیبایی و تمیزی ظاهری و با حجابی که دلیل بر عفیف بودن شما باشد و با صحبت های متین و باوقار در جمع دوستان هم جنس خود، خانمی خودت را اثبات و ابراز کن، و بعضا با شوخی ها و طنّازی، سطح روابط اجتماعی و داشتن روحیه شاداب و با نشاط و موفق، خود را برای دیگران، ابراز کن که اینها عوامل بسیار موثری هستند، برای جذب و جلب معرفّانی که می توانند دلیل های اساسی برای خواستگاران آینده باشند.
تمامی تذکراتی که دادم به دور از هر گونه گناه و معصیتی باشد، چرا که گناه اثراتی دارد که از همه مهمتر دوری نعمت هاست، و اگر خدای ناکرده موارد و دستورالعمل های کاربردی که گفتم همراه با گناه باشد، اثر معکوس دارد و در دید دیگران و معرفان به عنوان یک دختر ناپاک، دیده می شوی.
توسل و استمداد از ائمه معصومین، خصوصا به توصیه بزرگان و اساتیدم، و به گواه تجربه، توسل به حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، در دعا و بعد نماز و زیارت حرم امام رضا فراموش نشود.
برای شما و برای بسیاری از دخترهای مجردی که شرایط شما را دارند و متاسفانه فرهنگ غلط جامعه از فراهم آوردن فرصت ازدواج برای آنها که اکثرا دختران با حیا و عفیف و خوبی هم هستند، دریغ می کند، فراوان دعا می کنم.
دعایی می کنم و از سایر خوانندگان محترم تقاضا دارم که آمین بگویند:
خدایا مشکلات و موانع ازدواج جوانان مرتفع بگردان. الهی آمین یا رب العالمین
یا علی
امتياز شما :
 
۲۹ راي
ارسال :
۱۳۹۲/۱/۲۲
بازديد :
۶۵۵۷ مرتبه
نظرات
مهشید   »   ۱۳۹۲/۱۱/۲۶ ۱۲:۵۶
۰-+۲

سلام یه شعری هست که میگه گرنگاهی به ما کند زهرا دردهارا دواکند زهرا ومن واقعا بهش معتقدم.مشکل در نگاهست که نمیکنه.لطفا نگید چون گناه میکنیم من خیلیارومشناسم که مثل من روسیاه وگناهکارنیستند ولی بازهم این مشکل رو دارند.درثانی اگر گناه نمیکردیم که هدایت یافته بودیم واستغفرالله چه نیازی به عنایت ایشون بود؟

پاسخ مدیر سایت

سلام

اگه حضرت زهرا سلام الله علیها به شما نگاه نمیکردند، به این مساله اعتقاد نداشتی

برای من محرز است که دوستت داشتند، که تا حالا حاجتت رو ندادند . . . 

والله العالم