مرا به خاطر داشته باش
آغاز به کار

سلام؛ قدمتان روی چشم/ ممنونم از اینکه کلیک رنجه فرمودید، خواهشمندم چند دقیقه با حوصله و دقّت، نکات زیر را بخوانید:

1) قبل از هرگونه فعالیتی در سایت، و برای اینکه خسته نشوید و بتوانید از وقت بیشتر استفاده کنید، این مطلب " آشنایی با فضای سایت " را بخوانید.

2) اگر میخواهید، پیام یا مطلبی که برای سایر بازدیدکنندگان نیز مفید است، را برایم ارسال کنید، از طریق بخش پرسش و پاسخ اقدام نمایید.

3) سوالات خودتان را از لینک "ارسال پرسش" ثبت نمایید، و برای آگاهی از پاسخ، ظرف چند روز آینده، مجدداً به سایت مراجعه نمایید.

4) قبل از ثبت سوال و یا درخواست مشاوره، کمی در سایت گردش کنید، شاید، پاسخ سوال شما در سایت مطرح شده باشد.

5) حتما نظرات خودتان را در ذیل هر مطلب، ثبت نمایید، تا اطلاع ثانوی، لینک "تماس با من" غیر فعال است و تمامی سوالات را از طریق لینک "ارسال پرسش جدید" ثبت نمایید.

6) برای ثبت هرگونه پیام، یا نظری در این سایت، باید، ثبت نام کنید. (لینک آن بالای تصویر من، موجود است) "راهنمای عضویت"

7) امتیاز دادن به یادداشتها و مطالب باعث میشود که دیگران را در خواندن مطالب مفیدتر یاری کنید، چه خوب است که بعد از استفاده از مطالب، به این نکته توجه فرمایید.

8) اگر دسترسی به اینترنت برایتان دشوار است، پیشنهادم این است که به لینک "عضویت در سامانه پیامکی" مراجعه کنید.

9) از اخلاق پسندیده این است که، مطالب را بدون ذکر منبع، منتشر نکنید، رعایت این مساله، نشانه حسن رفتار و شخصیت شماست و ما را در ترویج معارف دینی، یاری می کند. 

با تشکر فراوان از شما مخاطب محترم و نازنین

یا علی

پیوندها
مجتمع مذهبی فرهنگی امام رضا علیه السلام - تهرانپنل پیامک رایگانپیکس بلاکشبکه تبلیغدفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله)پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمرکز مدیریت حوزه علیمه خراسانطلبه پاسخگورادیومونسبک زندگی موسسه راه روشنمدرسه علمیه سیادت خراسانعضویت در سامانه پیامکی 3000872030

رسیدن به کمال

رسیدن به کمال

رسیدن به کمال

با عرض سلام وخسته نباشد خدمت شما استاد گرامی.
مدتیست که به این فکر افتادم تا فلسفه وجومو پیدا کنم وبفهمم که آمدنم بهر چه بوده. به این رسیدم که دنیا محل ازمایش هست. میخوام روز به روز به خدا نزدیک تر بشمو بیشتر بشناسمش وازین دنیا فاصله بگیرم. اما در کناراین موضوع می خوام امام زمان را هم بشناسم. می خوام حضرت زهرا رو الگوم قرار بدم. من اطلاعات دینی ضعیفی دارم. نمی دونم از کجا و چگونه شروع کنم. با خودم عهد کردم که از هر جلسه کلاس درس 1 جمله هم که شده یاد بگیرمو تو زندگیم بکار ببرم و شکر خدا هر جلسه این اتفاق افتاده. تصمیم گرفتم که بازیچه دست شیطان نشمو پناه ببرم به خدا. لطفا به من بگید که چطور شروع کنم؟ چطور امام زمانمو راضی کنم؟ چطور نزدیک به الگوی حضرت زهرا بشم؟ با سپاس فراوان
 
پاسخ مدیر سایت، علی فروتن:
سلام دخترم، این پیام شما، چند سوال و مطلب متفاوت رو در بر داره، که هر کدوم باید در یک مطلب جداگانه ای مورد بررسی قرار بگیرد، اما آنچه که در لابه لای حرفهایت، احساس می کنم که مهم است به آن توجه شود، را توضیح می دهم.
1) اینکه به این نتیجه رسیدی بسیار خوب است، و خوشحال هستم از اینکه یک قدم از دیگران جلوتر هستی و آن یک قدم دغدغه و احساس نیاز به تحول است که شما دارا هستی، اما باید قبل از هر چیز این نکته را بگویم که مواظب باش و احتیاط کن که در این مسیر به هر چیزی تمسّک نکنی و سراغ هر نااهلی نروی، بلکه مستقیما معارف دین را از انسانی روحانی، متعّهد و متدیّن و باتقوی و عالم دریافت کنی.
2) در رابطه با خواسته هایت، که بسیار متفاوت می باشند، بدان که کار سختی نیست، انسان خوب شدن و بودن و ماندن، محال نیست، سخت هم نیست فقط باید بخواهی، از آنجایی که خواستن توانستن است، فقط باید عزمت را جزم کنی و اراده کنی تا به صورت مداوم و مستمر در موضوعات مرتبط تحقیق و مطالعه کنی
مرحله اول: با مشاوره دینی، یک نقشه راه برای خودت ترسیم کن، یعنی برنامه ریزی کن، و برای خودت یک وضعیت مطلوبی در آینده، معین کن. مرحله دوم: هدف گزاری و تعیین الگو است مثل شهداء که بسیار کمکت می کنند در راه شناخت خداوند متعال عزّ و جلّ و امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و همچنین الگوبرداری از حضرت زهرا سلام الله علیها.
ببین دخترم اینکه میخواهی خودت را بشناسی و متحول شوی و خدا رابشناسی، فقط و فقط از راه کسب معرفت به دست می آید که باید با تحقیق آن را تحصیل کنی، اما مهمترین نکته قابل توجه این است، که در ضمن کسب اطلاعات به هر آنچه که میدانی عمل کنی، من فکر نمیکنم که شما ندانی حجاب خوب است و یا نماز اول بسیار خوب است و غیبت و دروغ بد است، سعی کن با یک برنامه ریزی در جهت تقویت اراده از کم شروع کنی و با نظارت دقیق در اعمال خودت، کم کم در رفتار و کردارت اصلاح و تغییر ایجاد کنی و به جهت مطلوب واز آن به سوی خیلی مطلوب حرکت کنی . . .
اگر تا الان رفتار و عملکرد مطلوب نداشتی، نمیتوانی یک روزه متحول شوی، بلکه نیاز به مرور و گذر زمان داری، و نا امید نشو، با پشتکار و تلاش مداوم و جدیت، راه را انتخاب کن، و ادامه بده
از خدا می خواهم تا شما وهمه هدایت خواهان را یاری نماید
یا علی
امتياز شما :
 
۳ راي
ارسال :
۱۳۹۲/۱/۲۵
بازديد :
۵۷۵ مرتبه
نظرات