مرا به خاطر داشته باش
آغاز به کار

سلام؛ قدمتان روی چشم/ ممنونم از اینکه کلیک رنجه فرمودید، خواهشمندم چند دقیقه با حوصله و دقّت، نکات زیر را بخوانید:

1) قبل از هرگونه فعالیتی در سایت، و برای اینکه خسته نشوید و بتوانید از وقت بیشتر استفاده کنید، این مطلب " آشنایی با فضای سایت " را بخوانید.

2) اگر میخواهید، پیام یا مطلبی که برای سایر بازدیدکنندگان نیز مفید است، را برایم ارسال کنید، از طریق بخش پرسش و پاسخ اقدام نمایید.

3) سوالات خودتان را از لینک "ارسال پرسش" ثبت نمایید، و برای آگاهی از پاسخ، ظرف چند روز آینده، مجدداً به سایت مراجعه نمایید.

4) قبل از ثبت سوال و یا درخواست مشاوره، کمی در سایت گردش کنید، شاید، پاسخ سوال شما در سایت مطرح شده باشد.

5) حتما نظرات خودتان را در ذیل هر مطلب، ثبت نمایید، تا اطلاع ثانوی، لینک "تماس با من" غیر فعال است و تمامی سوالات را از طریق لینک "ارسال پرسش جدید" ثبت نمایید.

6) برای ثبت هرگونه پیام، یا نظری در این سایت، باید، ثبت نام کنید. (لینک آن بالای تصویر من، موجود است) "راهنمای عضویت"

7) امتیاز دادن به یادداشتها و مطالب باعث میشود که دیگران را در خواندن مطالب مفیدتر یاری کنید، چه خوب است که بعد از استفاده از مطالب، به این نکته توجه فرمایید.

8) اگر دسترسی به اینترنت برایتان دشوار است، پیشنهادم این است که به لینک "عضویت در سامانه پیامکی" مراجعه کنید.

9) از اخلاق پسندیده این است که، مطالب را بدون ذکر منبع، منتشر نکنید، رعایت این مساله، نشانه حسن رفتار و شخصیت شماست و ما را در ترویج معارف دینی، یاری می کند. 

با تشکر فراوان از شما مخاطب محترم و نازنین

یا علی

پیوندها
مجتمع مذهبی فرهنگی امام رضا علیه السلام - تهرانپنل پیامک رایگانپیکس بلاکشبکه تبلیغدفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله)پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمرکز مدیریت حوزه علیمه خراسانطلبه پاسخگورادیومونسبک زندگی موسسه راه روشنمدرسه علمیه سیادت خراسانعضویت در سامانه پیامکی 3000872030

صیغه شدن دختر باکره

صیغه شدن دختر باکره

باسلام.1سوال داشتم.صیغه شدن دخترباکره بدون اذن پدرحلال وجایزاست؟

پاسخ مدیر سایت، علی فروتن:

سلام دخترم، به نظر تمامی فقهاء عقد دختر (دوشیزه) موقت باشد یا دائم بدون اذن پدر یا کسی که جانشین پدر است، مثل پدربزرگ پدری و یا قیّم و وصی پدر، که پدر آن را معین کرده باشد، عقد صحیح نیست و محرمیت حاصل نمی شود، و معصیت است.

این جواب فقهی شما بود، اما یک نصیحت دلسوزانه و پدرانه، هر شخص غریبه یا آشنا و حتی در لباس انسان خیرخواه و دلسوز به یک دختر یا پسری مطلبی را گفت و یا چیزی را پیشنهاد داد و در ادامه گوشزد کرد که کسی در جریان قرار نگیرد و یا به عنوان مثال: "پدر و مادرت را باخبر نکن" این انسان خائن و منافق است و به خدا قسم، خیرخواه نیست. زیرا در زندگی هیچ شخصی دلسوزتر از پدر و مادر نیست، و هیچ کسی به اندازه پدر و مادر خیر فرزندانشان را نمی خواهند، من تعجب می کنم از مواردی که در مشاوره هایم می شنوم که خانمی می گوید، آقایی به من پیشنهاد ارتباط و آشنایی داده است و تاکید داشته که کسی باخبر نشود، و من همیشه گفتم همه این مخفی کاری ها بهترین و بزرگترین دلیل بر خطا بودن و اشتباه بودن آن کار است. همیشه در پیشنهاد ازدواج و علاقه، آن پیشنهادی جدی است و می توان بر روی آن فکر کرد و تصمیم گیری کرد که با اطلاع خانواده ها و بزرگترها باشد و لا غیر.

به شما و همه خوانندگان این مطلب تاکیدا تذکر می دهم که بسیار هوشیار باشند و مبادا با تکیه بر زرنگی و تیزهوشی و تلقین های کاذب خودشان و دیگران مبنی بر اینکه : "تو دیگر بزرگ شدی"، "تو مستقل شدی"، "تا کی می خواهی دیگران برای تو تصمیم بگیرند"، عملکرد اشتباهی داشته باشند که به غیر از پشیمانی و ندامت هیچ عواقب دیگری ندارد.

یا علی

امتياز شما :
 
۱۰ راي
ارسال :
۱۳۹۲/۱/۲۵
بازديد :
۱۹۴۵ مرتبه
نظرات