مرا به خاطر داشته باش
آغاز به کار

سلام؛ قدمتان روی چشم/ ممنونم از اینکه کلیک رنجه فرمودید، خواهشمندم چند دقیقه با حوصله و دقّت، نکات زیر را بخوانید:

1) قبل از هرگونه فعالیتی در سایت، و برای اینکه خسته نشوید و بتوانید از وقت بیشتر استفاده کنید، این مطلب " آشنایی با فضای سایت " را بخوانید.

2) اگر میخواهید، پیام یا مطلبی که برای سایر بازدیدکنندگان نیز مفید است، را برایم ارسال کنید، از طریق بخش پرسش و پاسخ اقدام نمایید.

3) سوالات خودتان را از لینک "ارسال پرسش" ثبت نمایید، و برای آگاهی از پاسخ، ظرف چند روز آینده، مجدداً به سایت مراجعه نمایید.

4) قبل از ثبت سوال و یا درخواست مشاوره، کمی در سایت گردش کنید، شاید، پاسخ سوال شما در سایت مطرح شده باشد.

5) حتما نظرات خودتان را در ذیل هر مطلب، ثبت نمایید، تا اطلاع ثانوی، لینک "تماس با من" غیر فعال است و تمامی سوالات را از طریق لینک "ارسال پرسش جدید" ثبت نمایید.

6) برای ثبت هرگونه پیام، یا نظری در این سایت، باید، ثبت نام کنید. (لینک آن بالای تصویر من، موجود است) "راهنمای عضویت"

7) امتیاز دادن به یادداشتها و مطالب باعث میشود که دیگران را در خواندن مطالب مفیدتر یاری کنید، چه خوب است که بعد از استفاده از مطالب، به این نکته توجه فرمایید.

8) اگر دسترسی به اینترنت برایتان دشوار است، پیشنهادم این است که به لینک "عضویت در سامانه پیامکی" مراجعه کنید.

9) از اخلاق پسندیده این است که، مطالب را بدون ذکر منبع، منتشر نکنید، رعایت این مساله، نشانه حسن رفتار و شخصیت شماست و ما را در ترویج معارف دینی، یاری می کند. 

با تشکر فراوان از شما مخاطب محترم و نازنین

یا علی

پیوندها
مجتمع مذهبی فرهنگی امام رضا علیه السلام - تهرانپنل پیامک رایگانپیکس بلاکشبکه تبلیغدفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله)پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمرکز مدیریت حوزه علیمه خراسانطلبه پاسخگورادیومونسبک زندگی موسسه راه روشنمدرسه علمیه سیادت خراسانعضویت در سامانه پیامکی 3000872030

لقمه حلال

لقمه حلال

سلام خدا قوت دوست ندارم خدای ناکرده یک لقمه حرام ویا شبهه دار بخورم، ترجیحا از نذری ها و.. مساجد ومسجد دانشگاه هم تغذیه نمی کنم (اکثرا) برخی به من ایراد گرفته اند کار من نادرسته؟شک به غذا ندارم اما نمیخورم.

پاسخ مدیر سایت، علی فروتن:

سلام دخترم، ممنونم

کار شما خوب است اما نه برای غذاهایی که متبرک است به جلسات و مناسبتهای مذهبی، مثل مجلس عزای سیدالشهداء و حرم امام رضا علیه السلام، آنچه که دین ما دستور داده این است که اگر احتمال قوی می دهی، یا یقین داری که مال یک شخص حقیقی، شبهه ناک است از او اجتناب کن، نه غذاهایی که از مجالس و محافل دینی و مذهبی و متبرک، برای شما می آورند.

ببین اگر مهمانی رفتی و خانه یکی از اقوام بود و احساس کردی که آن شخص رباخوار است یا وجوهات شرعیه اش را پرداخت نمی کند، اشکالی ندارد از آن غذا نخور، اما در همین مورد اگر احتمال دهی که غذانخوردن شما باعث می شود که آبروی یک انسان مومن از بین برود و آنهایی که از گناه آن میزبان و صاحبخانه (رباخواری و عدم پرداخت وجوهات شرعیه) خبر ندارند، با نخوردن غذا از سوی شما، به میزبان بدبین شوند و آنها هم کار شما را انجام دهند و مهمانی به هم بریزد و آبروی آن فرد بریزد، بر شما واجب است که به خاطر حفظ آبروی مومن از آن غذا بخورید و بعد آن را تذکیه (پاک) کنید، یعنی مبلغی از پول خودتان را در ازاء آن غذا صدقه و ردّ مظالم بدهید.

اما غذاهایی که متبرک است به مجالس عزاء اهل بیت صلوات الله علیهم اجمعین ویا سیدالشهداء، اینها را به نیت تبرّک استفاده کن و به فکر این نباش که از چه مالی تهیه شده و با توسل از اهل بیت بخواه که توفیق دهند انرژی حاصل از آن را در مسیر دین و عبودیّت، به کار بگیری.

احتیاط در جایی که یقین و اطمینان داشته باشید و آن غذا منسوب به اهل بیت و متبرک نباشد.

امتياز شما :
 
۰ راي
ارسال :
۱۳۹۲/۱/۳۱
بازديد :
۸۲۷ مرتبه
نظرات