مرا به خاطر داشته باش
آغاز به کار

سلام؛ قدمتان روی چشم/ ممنونم از اینکه کلیک رنجه فرمودید، خواهشمندم چند دقیقه با حوصله و دقّت، نکات زیر را بخوانید:

1) قبل از هرگونه فعالیتی در سایت، و برای اینکه خسته نشوید و بتوانید از وقت بیشتر استفاده کنید، این مطلب " آشنایی با فضای سایت " را بخوانید.

2) اگر میخواهید، پیام یا مطلبی که برای سایر بازدیدکنندگان نیز مفید است، را برایم ارسال کنید، از طریق بخش پرسش و پاسخ اقدام نمایید.

3) سوالات خودتان را از لینک "ارسال پرسش" ثبت نمایید، و برای آگاهی از پاسخ، ظرف چند روز آینده، مجدداً به سایت مراجعه نمایید.

4) قبل از ثبت سوال و یا درخواست مشاوره، کمی در سایت گردش کنید، شاید، پاسخ سوال شما در سایت مطرح شده باشد.

5) حتما نظرات خودتان را در ذیل هر مطلب، ثبت نمایید، تا اطلاع ثانوی، لینک "تماس با من" غیر فعال است و تمامی سوالات را از طریق لینک "ارسال پرسش جدید" ثبت نمایید.

6) برای ثبت هرگونه پیام، یا نظری در این سایت، باید، ثبت نام کنید. (لینک آن بالای تصویر من، موجود است) "راهنمای عضویت"

7) امتیاز دادن به یادداشتها و مطالب باعث میشود که دیگران را در خواندن مطالب مفیدتر یاری کنید، چه خوب است که بعد از استفاده از مطالب، به این نکته توجه فرمایید.

8) اگر دسترسی به اینترنت برایتان دشوار است، پیشنهادم این است که به لینک "عضویت در سامانه پیامکی" مراجعه کنید.

9) از اخلاق پسندیده این است که، مطالب را بدون ذکر منبع، منتشر نکنید، رعایت این مساله، نشانه حسن رفتار و شخصیت شماست و ما را در ترویج معارف دینی، یاری می کند. 

با تشکر فراوان از شما مخاطب محترم و نازنین

یا علی

پیوندها
مجتمع مذهبی فرهنگی امام رضا علیه السلام - تهرانپنل پیامک رایگانپیکس بلاکشبکه تبلیغدفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله)پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمرکز مدیریت حوزه علیمه خراسانطلبه پاسخگورادیومونسبک زندگی موسسه راه روشنمدرسه علمیه سیادت خراسانعضویت در سامانه پیامکی 3000872030
بازدید : ۴۹۵ بار
۱ امتیاز
+
ارسال از مدیر سایت: در ۱۳۹۴/۳/۳۱

ارتباط با جنس مخالف
سلام وقتتون بخیر بنده هرچه سعی کردم عضو بشم نشد .ارور میداد که : نام کاربری شما غیر معتبر است ! اگر براتون مقدور هست لطفا اینجا پاسخ بنده رو بفرمایید من 6 سال پیش با همکلاسیم و با اطلاع تقریبی خانواده ، آشنا شدم و همون زمان کات و تمام. همیشه بهش فکر می کردم ولی ارتباطی باهاش نداشتم. بعد از 6 سال توی تلگرام دوباره باهاش صحبت کردم. و البته ارتباط اصلا بخاطر ازدواج نیست و صرفا یک سبک سری بچه گانه است !!! البته چیز خاصی هم نیست و در حد احوالپرسی هست خواستم بپرسم که اشکالی داره این ارتباط؟ راستش من در ارتباط با جنس مخالف خیلی دسته گرزی برخورد میکنم! می خوام یه کم روابطمو تصحیح کنم! شاید یه تمرین باشه این!! البته ابنم بگم آخرش که از بین ما دو نفر ، اونه که قصدش برای ازدواج تغییر کرد و رفت ... خب الان هیچی بینمون نیست و خودم فکر میکنم گناهی نداره .من 29.5ساله و اون 28ساله. لطفا نظرتونو بگین .مرسی راستی اینم بگم که اون اولین و آخرین نفری بوده که من باهاش ارتباط داشتم و تنها کسی که باهاش راحت صحبت کردم مرسی منتظرتونم


پاسخ مدیر سایت :

سلام

از نام کاربری و نحوه نگارش متن و لحن صحبت، مشخص است که خانم هستید، و اینکه اشاره کردید خانواده هم در جریان بودند، ولی احتمال اینکه این پیام توسط یه آقا به ثبت رسیده باشد هم تا حدودی می رود. در هر صورت با توجه به اینکه به احتمال زیاد مخاطب بنده خانم هستند، پاسخم را در نکاتی خلاصه می گویم:

1) آشنایی 6 سال پیش که با اطلاع خانواده بوده و بدون هیچ گونه اقدام رسمی در مسیر ازدواج، به پایان رسیده، دلیل ارتباط جدید شما در زمان حال است، این یعنی تکرار یک اشتباه بزرگ

2) اینکه در این مدت ذهن و فکر درگیر او بوده نشان از این دارد که تعلق خاطری حاصل شده ولی در نطفه خفه شده و معنایش این است که با توجه به سن شما، شرایط برای توجه به فرد جدیدی فراهم نبوده و معنای این اظهارات این است که : به خاطر تنهایی و کم توجهی دیگران به او فکر می کنید.

3) توجیه این ارتباط با استدلال سخیف تمرین و تصحیح روابط با جنس مخالف، بسیار کار ناپسند و غیر معقولی است، اشتباهی که همه ی دختر پسرها انجام می دهند و بعد از اینکه سرشان به سنگ می خورد، کاسه چه کنم به دست می گیرند، خواهرم توصیه ام به شما با این سن و سال که الحمدلله رشیده و عاقله و بالغه و فهمیده و فرهیخته هستید، این است که از این رفتارها و واکنش های جوان های خام پرهیز کنید.

4) "رابطه چیز خاصی نیست" !!! بله درست است، فقط سقوط به قهقری است، و باعث نابودی آینده شما میشود، چون در ارتباط با او از پیشرفت، توقف می کنید و راکد می شوید و از اینکه عزم جدی برای ازدواج و ساختن آینده تان داشته باشید غافل می شوید.

5) اینکه او اولین و آخرین نفری بوده که باهاش ارتباط داشتید و تنها کسی است که راحت با او حرف می زنید، دلیل بر این نیست که ارتباط شما بدون عیب باشد. میدانی بدتر از گناه چیست؟؟؟ از گناه بدتر، کوچک دیدنِ گناه و توجیهِ گناه است، بترس از اینکه فکر می کنی گناهی ندارد، ارتباط با نامحرم در جایی که ضرورت نداشته باشد و احتمال مفسده باشد، گناه دارد، لطفا به آسانی و راحتی و با تسامح و تساهل در مسائل دینی اظهار نظر نکن.

::: تمامی این تشخیص های من، علی رغم میل باطنی شما، توصیه هایی صادقانه دلسوزانه و خیرخواهانه است. اصلا و ابدا و حتی لحظه ای و ذره ای فکر نکن که مشاورامین و خردمند، بخیل و خسیس است و اگر تو را از کاری منع می کند به خاطر حسادت یا . . . است.

به فکر ساختن آینده ات باش، سایر یادداشت های من را در باب جذب خواستگار و . . . بخوان

یاعلی

و من الله التوفیق فی جمیع الامور