مرا به خاطر داشته باش
آغاز به کار

سلام؛ قدمتان روی چشم/ ممنونم از اینکه کلیک رنجه فرمودید، خواهشمندم چند دقیقه با حوصله و دقّت، نکات زیر را بخوانید:

1) قبل از هرگونه فعالیتی در سایت، و برای اینکه خسته نشوید و بتوانید از وقت بیشتر استفاده کنید، این مطلب " آشنایی با فضای سایت " را بخوانید.

2) اگر میخواهید، پیام یا مطلبی که برای سایر بازدیدکنندگان نیز مفید است، را برایم ارسال کنید، از طریق بخش پرسش و پاسخ اقدام نمایید.

3) سوالات خودتان را از لینک "ارسال پرسش" ثبت نمایید، و برای آگاهی از پاسخ، ظرف چند روز آینده، مجدداً به سایت مراجعه نمایید.

4) قبل از ثبت سوال و یا درخواست مشاوره، کمی در سایت گردش کنید، شاید، پاسخ سوال شما در سایت مطرح شده باشد.

5) حتما نظرات خودتان را در ذیل هر مطلب، ثبت نمایید، تا اطلاع ثانوی، لینک "تماس با من" غیر فعال است و تمامی سوالات را از طریق لینک "ارسال پرسش جدید" ثبت نمایید.

6) برای ثبت هرگونه پیام، یا نظری در این سایت، باید، ثبت نام کنید. (لینک آن بالای تصویر من، موجود است) "راهنمای عضویت"

7) امتیاز دادن به یادداشتها و مطالب باعث میشود که دیگران را در خواندن مطالب مفیدتر یاری کنید، چه خوب است که بعد از استفاده از مطالب، به این نکته توجه فرمایید.

8) اگر دسترسی به اینترنت برایتان دشوار است، پیشنهادم این است که به لینک "عضویت در سامانه پیامکی" مراجعه کنید.

9) از اخلاق پسندیده این است که، مطالب را بدون ذکر منبع، منتشر نکنید، رعایت این مساله، نشانه حسن رفتار و شخصیت شماست و ما را در ترویج معارف دینی، یاری می کند. 

با تشکر فراوان از شما مخاطب محترم و نازنین

یا علی

پیوندها
مجتمع مذهبی فرهنگی امام رضا علیه السلام - تهرانپنل پیامک رایگانپیکس بلاکشبکه تبلیغدفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله)پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمرکز مدیریت حوزه علیمه خراسانطلبه پاسخگورادیومونسبک زندگی موسسه راه روشنمدرسه علمیه سیادت خراسانعضویت در سامانه پیامکی 3000872030
بازدید : ۴۸۷ بار
۰ امتیاز
+
ارسال از باران در ۱۳۹۴/۵/۱۳

با سلام و احترام، دختری25ساله هستم،

..... (خصوصی)

بشدت مستاصلم،با این دل و روح و روان محزون و واقعیت پیش رو چه کنم؟ باصبر10ساله؟ واقعیت موجود؟مهلت 1 روزه برای جواب گفتن دارم. لطفا هرچه سریع تر یاریم کنید.با سپاس
پاسخ مدیر سایت :

سلام

خدا یاریتان کند

سید بودن خواستگار شرط ضروری و معقولی نیست، اگر قراربود این شرط الزامی باشد خب با توجه به جمعیت محدود سادات امکان وقوعی نداشت و از طرف دیگر چه بسا جایز نباشد، زیرا مانع ازدواج غیر سادات میشود.

شما دو راه دارید:

1) دایره سادات را وسیع تر ببینید، یعنی کسی که مادر یا مادربزرگ و یا از اجداد مادری اش هم سید بود را بپذیرید، چراکه شرعا و حقیقتا سید محسوب میشوند، و به فتوای بسیاری از مراجع میتوان با آنها همانند سادات برخورد کرد، در حقیقت سیادت از طریق مادر هم منتقل میشود همچنانکه امام حسن و امام حسین علیهما السلام فرزندان دختری پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله می باشند. در این حالت افراد زیادی هستند که میتوانند در جمع موارد انتخابی شما قرار گیرند، چون لاجرم یکی از آباء و اجدادشان سید هست قطعا و خیلی بعید است که سید یا سیده نباشند.

2) با غیر سید ازدواج کنید.

معقول تر از همه این است که از این شرط غیر ضروری و الزامی چشم پوشی کنید، با توجه به اینکه سن شما رو به افزایش است این پیشنهاد بسیار مهم میباشد.

معمولا هر انسانی برای بزرگترین تصمیم زندگی اش، یعنی انتخاب همسر، همیشه دچار تردید می شود و خودش را سر دوراهی می بیند و گویا شما در این پیام از من خواسته اید که نظر بدهم آیا بعد از این همه ماجرا و صبر ده ساله، با این مورد اخیر ازدواج بکنید یا نه ؟ و اگر نظر من مثبت باشد باعث دلگرمی است و اگر منفی باشد و دیگر فرصت ازدواج را ازدست بدهید، باعث دلخوری

من اصلا و ابدا از شما و آن خواستگار شناخت کافی و لازم را ندارم که بخواهم در این باره نظر بدهم و اگر کسی همچون من پیدا شد و اظهار نظر کرد نپذیرید، چون صلاحیت نظر دادن را با این شرایط ندارد

در نتیجه: این خواستگار اخیر را با بررسی تمامی ابعاد و زوایای مختلف شرایط و ویژگی های همسر ایده آلت، و واقع بینانه قبول یا رد کن

و من الله التوفیق فی جمیع الامور

یاعلی