مرا به خاطر داشته باش
آغاز به کار

سلام؛ قدمتان روی چشم/ ممنونم از اینکه کلیک رنجه فرمودید، خواهشمندم چند دقیقه با حوصله و دقّت، نکات زیر را بخوانید:

1) قبل از هرگونه فعالیتی در سایت، و برای اینکه خسته نشوید و بتوانید از وقت بیشتر استفاده کنید، این مطلب " آشنایی با فضای سایت " را بخوانید.

2) اگر میخواهید، پیام یا مطلبی که برای سایر بازدیدکنندگان نیز مفید است، را برایم ارسال کنید، از طریق بخش پرسش و پاسخ اقدام نمایید.

3) سوالات خودتان را از لینک "ارسال پرسش" ثبت نمایید، و برای آگاهی از پاسخ، ظرف چند روز آینده، مجدداً به سایت مراجعه نمایید.

4) قبل از ثبت سوال و یا درخواست مشاوره، کمی در سایت گردش کنید، شاید، پاسخ سوال شما در سایت مطرح شده باشد.

5) حتما نظرات خودتان را در ذیل هر مطلب، ثبت نمایید، تا اطلاع ثانوی، لینک "تماس با من" غیر فعال است و تمامی سوالات را از طریق لینک "ارسال پرسش جدید" ثبت نمایید.

6) برای ثبت هرگونه پیام، یا نظری در این سایت، باید، ثبت نام کنید. (لینک آن بالای تصویر من، موجود است) "راهنمای عضویت"

7) امتیاز دادن به یادداشتها و مطالب باعث میشود که دیگران را در خواندن مطالب مفیدتر یاری کنید، چه خوب است که بعد از استفاده از مطالب، به این نکته توجه فرمایید.

8) اگر دسترسی به اینترنت برایتان دشوار است، پیشنهادم این است که به لینک "عضویت در سامانه پیامکی" مراجعه کنید.

9) از اخلاق پسندیده این است که، مطالب را بدون ذکر منبع، منتشر نکنید، رعایت این مساله، نشانه حسن رفتار و شخصیت شماست و ما را در ترویج معارف دینی، یاری می کند. 

با تشکر فراوان از شما مخاطب محترم و نازنین

یا علی

پیوندها
مجتمع مذهبی فرهنگی امام رضا علیه السلام - تهرانپنل پیامک رایگانپیکس بلاکشبکه تبلیغدفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله)پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمرکز مدیریت حوزه علیمه خراسانطلبه پاسخگورادیومونسبک زندگی موسسه راه روشنمدرسه علمیه سیادت خراسانعضویت در سامانه پیامکی 3000872030
بازدید : ۹۹۵ بار
۱۰ امتیاز
+
ارسال از پریسا در ۱۳۹۲/۵/۸

سلام استاد روزه و نمازهاتون قبول، یه سئوالی چند وقته فکرم رو مشغول کرده البته که جوابش رو میدونم اما دلیل قانع کننده ای نمی تونم برای اطرافیانم بیارم که بهشون بفهمونم که این کار حرامه ؛ استاد اینکه میگن دکترا محرم هستند تا این حده که یک خانم می تونه به دکتر مرد برای هر دردی مراجعه کنه (مثلا بیماریهایی که مربوط به خانمهاست) ؟ راستش هر چی با اطرافیانم بحث می کنم که این فقط یه حرفه که دکترا محرمن اما قبول نمی کنند و میگن کار دکترهای مرد از خانمها بهتره، حالا از شما می خوام که یه جوابی بهم بدین که بتونم اونها رو قانع کنم که گناهشون از اینی که هست بیشتر نشه!
استاد تو این شبهای قدر ما رو از دعای خیرتون فراموش نکنید..... التماس دعا  ممنون


پاسخ مدیر سایت :

سلام بله  از این مسائل و انحراف های فکری بسیار شایع و زیاد است و متاسفانه همه آنها بر مبنای توجیه و کوچک دیدن گناه است و از همه مهمتر هواخواهی نفس

آقایان میگویند، دکترهای خانم بادقت و حساسیت بیشتری کارشان را انجام می دهند، و خانم ها می گویند دکترهای مرد با جرأت و جسارت و شجاعت هستند.

قرآن می فرماید اینها کسانی هستند که قلب هایشان مریض است و هر چه آیات خدا را برای آنها بخوانی در آنها تاثیر ندارد

ناراحت نشو از اینکه کلامت تاثیری ندارد، مشکل از شما نیست، اینها کسانی هستند که به دنبال هدایت نیستند و الا باید به حرف دلسوزشان سراپا گوش فرادهند، پیشنهادم این است که با محبت و صمیمیت تذکرت را بده اما ارزش وجودی خودت را کم نکن، و اگر دیدی تاثیری ندارد، زیاد اصرار نکن.

مهم ترین دلیل فتوای مراجع است، و من اینجا استفتائی از حضرت آقا نقل می کنم:

سوال 1303: آیا مراجعه زنان به پزشک مرد که متخصص بیماریهای زنان است در صورتی که تخصص او از پزشکان زن بیشتر باشد و یا مراجعه به پزشک زن مشقّت داشته باشد، جایز است؟

پاسخ: اگر معاینه و درمان منوط به نظر و لمسِ حرام باشد، جایز نیست به پزشک مرد مراجعه کنند، مگر در صورتی که مراجعه به پزشک زن حاذق و متخصص، غیر ممکن و یا خیلی سخت باشد.

توضیحی در این مساله لازم است، اولا اینکه الحمد الله در جامعه ما دکترهای زن حاذق بسیار هستند و کسی نمی تواند ادعا کند که دکتر زن متخصص وخوب پیدا نمیشود و یا دسترسی به آن غیر ممکن است، زیرا واقعا دکترهای زن، بسیار زیادند (در این رشته تخصصی) و شاید از مردها هم بیشتر باشند. با این حال کسانی که به این مساله توجهی ندارند و عمل نمی کنند مشکل از خودشان است، من به مردهای این زنان خرده می گیرم که چگونه غیرتشان اجازه میدهد و حتی تعجب بیشتر از حیاء و عفت این نوع خانم هاست که چگونه به این کار راضی میشوند؟

ثانیاً یقینا فتوای سایر مراجع زیاد با این حکم تفاوت ندارد و میتواند هر کسی به مرجع خودش مراجعه کند.

من هم از شما و همه جوانان عزیز و بزرگوار و خواننده های محترم التماس دعا دارم.