مرا به خاطر داشته باش
آغاز به کار

سلام؛ قدمتان روی چشم/ ممنونم از اینکه کلیک رنجه فرمودید، خواهشمندم چند دقیقه با حوصله و دقّت، نکات زیر را بخوانید:

1) قبل از هرگونه فعالیتی در سایت، و برای اینکه خسته نشوید و بتوانید از وقت بیشتر استفاده کنید، این مطلب " آشنایی با فضای سایت " را بخوانید.

2) اگر میخواهید، پیام یا مطلبی که برای سایر بازدیدکنندگان نیز مفید است، را برایم ارسال کنید، از طریق بخش پرسش و پاسخ اقدام نمایید.

3) سوالات خودتان را از لینک "ارسال پرسش" ثبت نمایید، و برای آگاهی از پاسخ، ظرف چند روز آینده، مجدداً به سایت مراجعه نمایید.

4) قبل از ثبت سوال و یا درخواست مشاوره، کمی در سایت گردش کنید، شاید، پاسخ سوال شما در سایت مطرح شده باشد.

5) حتما نظرات خودتان را در ذیل هر مطلب، ثبت نمایید، تا اطلاع ثانوی، لینک "تماس با من" غیر فعال است و تمامی سوالات را از طریق لینک "ارسال پرسش جدید" ثبت نمایید.

6) برای ثبت هرگونه پیام، یا نظری در این سایت، باید، ثبت نام کنید. (لینک آن بالای تصویر من، موجود است) "راهنمای عضویت"

7) امتیاز دادن به یادداشتها و مطالب باعث میشود که دیگران را در خواندن مطالب مفیدتر یاری کنید، چه خوب است که بعد از استفاده از مطالب، به این نکته توجه فرمایید.

8) اگر دسترسی به اینترنت برایتان دشوار است، پیشنهادم این است که به لینک "عضویت در سامانه پیامکی" مراجعه کنید.

9) از اخلاق پسندیده این است که، مطالب را بدون ذکر منبع، منتشر نکنید، رعایت این مساله، نشانه حسن رفتار و شخصیت شماست و ما را در ترویج معارف دینی، یاری می کند. 

با تشکر فراوان از شما مخاطب محترم و نازنین

یا علی

پیوندها
مجتمع مذهبی فرهنگی امام رضا علیه السلام - تهرانپنل پیامک رایگانپیکس بلاکشبکه تبلیغدفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله)پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبریمرکز مدیریت حوزه علیمه خراسانطلبه پاسخگورادیومونسبک زندگی موسسه راه روشنمدرسه علمیه سیادت خراسانعضویت در سامانه پیامکی 3000872030
بازدید : ۱۲۲۵ بار
۲۸ امتیاز
+
ارسال از مدیر سایت: در ۱۳۹۲/۷/۱

باسلام بنده طلبه هستم ببخشید دراقوام وهمسایگان کسانی دارم که ازطلبه وروحانیت تقریبا بدشان می اید یا بد روحانیت را میگند مثلا یکی از آن حرفها! همه ی پولها دسته ایناست! و..... به نظر شما چگونه برخوردی با این گونه افراد درجامعه داشته باشم ؟ چطور با انان رفتارکنم؟ چطور با انان صحبت کنم؟ خلاصه باید تبلیغ برم باید تو جامعه باشم باید با مردم ارتباط داشته باشم با تشکر از شما و لبخند شما

پاسخ مدیر سایت :

سلام

این حس شما قابل درک است و برای من تجربه شده، متاسفانه بعضی از مغرضان و بدخواهان به صورت ناجوانمردانه، بعضی از آفات جامعه روحانیت که گریبانگیر بعضی از آخوندنما ها می باشد، را تعمیم می دهند و به بقیه ی طلبه های بزرگوار و ساده دل، سرایت و نسبت می دهند، اینکه گفتم آخوندنما، یعنی کسانی که حقیقتا از طلبگی و روحانی بودن بویی نبرده اند و با اغراض قبلی در فضای حوزه حضور پیدا کرده اند که روحانیت را با اعمالشان تخریب کنند.

اما توصیه ام به شما، مخاطبین و اطرافیان شما بر دو قسم هستند، آنهایی که دلهایشان قساوت و زنگار گرفته و نه تنها حرفهای من و شما در آنها تاثیر ندارد، بلکه حرف پیامبر و امام معصوم بر قلبهای آنها تاثیر ندارد، و مشکل از تاثیرگذار نیست، بلکه آنها لیاقت و شایستگی ندارند و خدا هم بر قلب های آنها قفل زده است، لهم قلوب لا یفقهون بها، فی قلوبهم مرض فزادهم الله مرضا، با این دسته اصلا و ابدا معاشرت نکن و ارتباط نداشته باش، چرا که گفتگو و ارتباط با آنها باعث سلب توفیق از خودت میشود، اما دسته دوم افرادی هستند که جاهلند و قاصر، با اینها مدارا کن و با محبت و مهربانی، سعی کن که حقایق را برای آنها تبیین کنی و با عملت به آنها بفهمانی که با دیگران متفاوت هستی، اگر با همه مهربان و خوش برخورد هستی، با این دسته بیشتر محبت و مهربانی داشته باش، با خواندن احادیث مفید حالشان زیبایی های دین را به آنها منتقل کن و با سلیقه و خلاقیت خودت از هر راه ممکن، آنها را به خودت و دین متمایل کن.

در سطح حداقل مردم زندگی کن و مردمی باش، وقتی مردم ببینند شما خودت را تافته جدابافته از آنها نمی بینی خودشان به شما روی می آورند، نسبت به هرکسی احترام متقابل را رعایت کن و در هر حالی با لبخند و خوشرویی با آشنایان و اقوام و همسایگان رفتار کن.

وقتی محبوبیت و مقبولیت شما افزایش پیدا کند، تاثیرگذاری شما هم بیشتر می شود. از توسل و استمداد از اهل بیت خصوصا حضرت زهرا و امام زمان، صلوات الله علیهم اجمعین فراموش نکن.